Yandex

V Открытый Кубок имени Е.В. Панкратьева по программированию

 

Тип зачёта:

Open Cup in Programming 2008-2009. Round 1. Grand Prix of Ukraine. First Division

Last success: 04:53:49, Vyatka SU #3: Zhuchkov, problem B
Last Submit: 04:59:57, Saratov SU #10: Reserved, problem C

PlaceTeam nameA
38/107
B
5/14
C
13/203
D
0/9
E
0/80
F
0/0
G
2/5
H
0/39
I
0/2
J
5/18
TotalTimeDirtRatingSE
1.
Tyumen SU Battle Bearz: Chernenkov, Prudaev, Grigoriev
+
0:54
+
2:59
+
0:13
-
-
-
+
1:55
-1
4:02
-
+3
3:26
562937%200.000.82
2.
Ufa SATU TeamSonic: Akhmetzyanov, Maryin, Nefedov
+1
2:01
+
4:21
+1
0:52
-
-
-
+2
2:50
-
-
-2
3:56
468650%159.480.79
3.
Ufa SATU Turtle Commander: Gadelshin, Lezhankin, Ripatti
+
1:23
-
+2
3:57
-
-
-
-
-3
4:56
-
+1
3:15
357750%119.220.73
4.
Moscow IPT #2: Pimenov, Gorshenin, Davydov
+
0:56
-
+7
2:26
-
-1
2:41
-
-
-3
4:59
-
+4
4:24
368778%118.830.73
5.
Novosibirsk SU #3 NSU42: Kovchin, Romanchenko, Staroletov
+11
4:52
+
2:01
+1
3:15
-
-
-
-
-
-
-
384880%118.450.73
6.
SCH_Stavropol #1: Cherepanov, Gordeev, Tolstikov
+
1:24
-
+
0:59
-
-
-
-
-
-
-
21440%78.710.64
7.
Astrakhan SU #1: Gorbachev, Ilyin, Zharikov
+
1:51
-
+
1:03
-
-
-
-
-
-
-
21750%78.460.64
8.
Gomel SU #2: Timoshkov, Veraksich, Korzhik
+
2:20
-
+1
2:27
-
-
-
-
-
-1
3:58
-
230733%78.210.64
9.
Belarusian SU #14: Kanonik, Yakimakho, Bondarev
+
1:34
-6
4:57
+3
2:51
-
-
-
-
-3
3:00
-
-
232660%77.960.64
10.
Ufa SATU DarkWings: Gumerov, Mukhacheva, Valishin
+1
3:29
-
-
-
-
-
-
-
-
+
1:54
234433%77.710.69
11.
Moscow SU SSM: Mandelbaum, Sergeev, Samojlov
+
1:38
-
+3
3:45
-3
4:05
-
-
-
-
-
-
238460%77.460.64
12.
Vyatka SU #3: Zhuchkov
+1
0:52
+3
4:53
-2
3:12
-
-
-
-
-1
2:23
-
-
242666%77.220.69
13.
SCH_Taganrog TMEL: Druppov
+1
1:34
-
+4
4:34
-
-
-
-
-
-
-
246871%76.970.64
14.
Belarusian SU #21: Leonovich, Korolenja, Semenjuk
+
2:57
-
+13
2:01
-
-6
4:44
-
-
-
-
-1
4:40
255886%76.730.64
15.
Belarusian SU #10: Bandarenka, Hancharou, Kharevich
+
0:32
-
-7
4:32
-
-
-
-
-
-
-
1320%38.240.46
16.
Taganrog TI of SFU #1: Chumachenko, Svyatoshenko, Tarasov
+
0:45
-
-
-
-
-
-
-
-1
2:41
-1
4:20
1450%38.120.46
17.
Novosibirsk STU #1: Kuznetsov, Shatrov, Shtan'ko
+
0:56
-
-7
4:42
-
-
-
-
-
-
-
1560%38.010.46
18.
South Ural SU #6: Bogatyrev, Kopytov
+
0:58
-
-
-
-3
1:58
-
-
-1
4:13
-
-
1580%37.890.46
19.
South Ural SU #7: Bich, Firyago
+
1:18
-
-
-
-
-
-
-
-
-1
0:17
1780%37.770.46
20.
Belarusian SU #3: Vavilov, Gorevoy
-3
4:32
-
+1
1:00
-
-9
4:49
-
-
-1
2:09
-
-
18050%37.650.81
21.
Saratov SU #6: Orlov, Gavrikov, Shilovsky
+
1:30
-
-8
4:17
-
-
-
-
-
-
-
1900%37.540.46
22.
Siberian SUTI #3: Albrekt, Bondar, Kuznetsov
+
2:03
-
-2
3:49
-
-3
4:57
-
-
-1
0:58
-
-
11230%37.420.46
23.
Saratov SU #10: Reserved
+2
1:32
-
-3
4:59
-
-
-
-
-
-
-
113266%37.310.46
24.
Kharkiv AI #1 Desperados: Kovtun, Protsenko, Starov
+1
1:53
-
-
-
-4
2:28
-
-
-
-
-
113350%37.200.46
25.
Belarusian SU #5: Statkevich, Murashko
+
2:18
-
-10
4:59
-
-
-
-1
4:19
-
-
-
11380%37.080.46
26.
Belarusian SU #20: Brzezinsky, Sergeev, Kamenetski
+3
1:24
-
-3
3:49
-
-3
2:17
-
-
-
-
-
114475%36.970.46
27.
Belarusian SU #16: Bahatau, Bliznyuk, Byl
+
2:24
-
-3
3:53
-
-3
4:59
-
-
-
-
-
11440%36.860.46
28.
Saratov SU #7: Hvatov, Bondarenko, Bashkin
+
2:39
-
-5
4:49
-
-
-
-
-4
4:16
-
-
11590%36.750.46
29.
Tomsk USUR "__": Pan, Berdnikov
+
2:42
-
-1
3:23
-
-
-
-
-
-
-
11620%36.640.46
30.
Belarusian SU #17: Perastaronin, Kamaev, Kurdzesau
+1
2:27
-
-6
1:47
-
-2
2:57
-
-
-
-
-
116750%36.530.46
31.
Siberian SUTI #2: Miroshnikov, Shalaru, Rogatnev
+1
2:32
-
-6
3:55
-
-
-
-
-
-
-
117250%36.420.46
32.
Moscow SU MD:
+2
2:50
-
-8
4:51
-
-
-
-
-
-
-
121066%36.310.46
33.
Yerevan RAU #3: Hovsepyan, Hovsepyan, Gevorgyan
+2
2:57
-
-8
4:59
-
-9
4:49
-
-
-
-
-
121766%36.200.46
34.
Tomsk S Pol U Ne Zhret: Khaustov, Gritsenko, Ryzhov
+3
2:45
-
-3
4:48
-
-
-
-
-1
3:02
-
-
122575%36.090.46
35.
Saratov SU #9: Reserved
+6
1:57
-
-5
4:19
-
-1
0:54
-
-
-
-
-
123785%35.990.46
36.
Moscow IPT Refine: Gimadeev, Shishkin, Vlasov
-
-
-3
4:55
-
-
-
-
-3
1:03
-
+
4:05
12450%35.880.93
37.
SCH_Minsk sc41 #1: Stepa, Mitrakhovich, Lukashevich
+
4:13
-
-2
3:39
-
-
-
-
-
-
-
12530%35.780.46
38.
Stavropol SU #1: Minin, Toporkov, Kulikov
-
+
4:29
-
-
-5
2:58
-
-
-5
3:35
-
-
12690%35.670.93
39.
Taganrog TI of SFU #2: Kazharov, Aleksandrov, Ledovskoy
+2
4:35
-
-
-
-2
1:10
-
-
-
-
-
131566%35.570.46
40.
Belarusian SU #11: Skiba, Stsepina
+4
3:58
-
-3
1:31
-
-
-
-
-
-
-
131880%35.470.46
41.
Moscow AI #6: Makarov, Shashin, Shtykov
+3
4:38
-
-1
3:20
-
-5
4:57
-
-
-
-
-
133875%35.360.46
42-70.
Taganrog TI of SFU #3: Golubev, Zolotarev, Arslanov
-1
2:33
-
-13
1:29
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Novosibirsk SU #4: Kanterov, Kulizhnikov, Krupin
-2
4:59
-
-9
4:23
-1
2:08
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Donetsk NU #3 MathFac: Kuskov, Getmantsev
-
-
-7
2:40
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Belarusian SU #22: Kotau, Menkou, Kalashnikau
-
-
-2
3:34
-
-5
2:11
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Belarussian Military Academy #1:Kozlovski, Orgish, Semenov
-
-
-
-2
3:58
-5
4:50
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
SCH_Perm School 146: Antropov, Orlov, Popov
-
-
-2
4:11
-
-
-
-
-4
4:37
-
-
000%0.000.00
42-70.
Izhevsk STU #3: Perevozhikov, Vyatchinin
-6
4:13
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
SCH_Minsk sc41 #2: Koleda, Sliusarev, Demesh
-
-
-4
4:45
-
-
-
-
-1
1:40
-
-
000%0.000.00
42-70.
Belarusian SUIR #10 WWP: Tsybulko, Glushhenko, Osipov
-
-
-
-
-5
3:37
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
SCH_Ekaterinburg AESC USU Tinkturia: Zajnullin, Soboleva, Tekhazheva
-4
4:50
-
-1
1:29
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Astrakhan STU #1 HotFinnKeys: Belyaev, Chaplygin, Dzhabarov
-
-
-4
3:57
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Belarussian Military Academy #2: Podruzhiy, Baltsevich
-3
3:57
-
-
-
-
-
-
-1
4:20
-
-
000%0.000.00
42-70.
South Ural SU #4: Tsybulevskiy, Tsybulevskiy
-3
4:41
-
-1
0:52
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Donetsk NU #4 ISPR_2007: Kolesnik, Aridov, Termenzhi
-
-
-
-2
2:59
-
-
-
-1
2:36
-
-
000%0.000.00
42-70.
Kharkiv NU of E #2 Ingec: Grachov, Naryshkin, Taran
-1
2:31
-
-
-
-2
1:41
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Vyatka SEI: Pozdeev, Glukhih, Mylnikov
-
-
-
-
-3
4:59
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Vyatka SU #2: Korchemkina, Prozorova, Smolentseva
-
-
-3
4:47
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Belarusian SUIR #4 AppleDrum: Kireev, Metlov, Asadchiy
-
-
-2
1:07
-
-
-
-
-1
2:03
-
-
000%0.000.00
42-70.
Belarusian SUIR #5 PASEKA: Androshuk, Ben'ko, Yamoryk
-
-
-1
0:48
-
-
-
-
-2
3:45
-
-
000%0.000.00
42-70.
Perm SU #3: Matvienko, Polyakov, Yaroslavtsev
-
-
-1
4:46
-
-
-
-
-1
4:33
-
-
000%0.000.00
42-70.
Perm SU #4: Naldaeva, Troshkin, Zhakov
-
-
-
-
-2
2:34
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Orel STU Chetyrezs: Tarasov, Ponika
-
-
-2
2:43
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
SCH_Gomel #6: Vasilkov, Marsikov, Koshevnikov
-
-
-2
0:41
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Belarusian SUIR #1 k5: Tkachenko, Nikitin, Yushkevich
-
-
-1
1:08
-
-1
0:39
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Izhevsk STU VT1: Malyulin, Trubin, Knyazev
-1
4:40
-
-
-1
3:28
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
Izhevsk STU DBI: Zelenin, Ponomarev, Kamaletdinov
-
-
-1
4:06
-
-
-
-
-1
2:40
-
-
000%0.000.00
42-70.
Donetsk NU #5 ISPR_2008: Surovsky, Stasuk
-
-
-
-
-1
1:32
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
SCH_Tbilisi Mziuri #1: Kutsia, Gabisonia, Megreli
-
-
-1
2:33
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
42-70.
SCH_Kutaisi Fiz-Mat #1: Ambroladze, Kuprashvili, Tabidze
-
-
-1
1:53
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
Submits sent:107142039800539218477
Accepted:38
(35%)
5
(35%)
13
(6%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(40%)
0
(0%)
0
(0%)
5
(27%)
63
(13%)
Dirt:45
(54%)
3
(37%)
36
(73%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(50%)
0
(0%)
0
(0%)
8
(61%)
94
(59%)
Wrong Answers:42
(39%)
6
(42%)
92
(45%)
5
(55%)
27
(33%)
0
(0%)
3
(60%)
38
(97%)
2
(100%)
10
(55%)
225
(47%)
Time Limits:10
(9%)
3
(21%)
87
(42%)
3
(33%)
35
(43%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(5%)
139
(29%)
Run-Time Errors:9
(8%)
0
(0%)
10
(4%)
1
(11%)
13
(16%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(2%)
0
(0%)
2
(11%)
36
(7%)
Presentation Errors:5
(4%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
5
(1%)
Memory Limits:3
(2%)
0
(0%)
1
(0%)
0
(0%)
5
(6%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
9
(1%)