Workshop

XX Открытый Кубок имени Е.В. Панкратьева по программированию

Yandex
 

Тип зачёта:

XX Open Cup named after E.V. Pankratiev. Grand Prix of Southeastern Europe, Division 2.

Last success: 04:56:59, MISiS Mi Tut Stupidi : Berdichevskaya, Gordova, Pakhomov, problem I
Last Submit: 04:59:44, Belarusian SU #73: Yarmosh, Eroshov, Gribchuk, problem G

PlaceTeam nameA
0/12
B
2/47
C
0/4
D
21/265
E
3/3
F
0/15
G
9/47
I
38/166
J
11/18
K
0/0
L
59/102
TotalTimeDirtRatingSE
1.
japan08; Matsumoto Kazuhiko; Nakano Eiichi; Ryo Wakizaka
-
+2
3:22
-
+17
4:12
+
4:48
-
+1
2:27
+
0:35
+
0:50
-
+1
0:10
7140775%200.000.68
2.
MAI #3: Zabarin, Krivov, Sorokin
-
-2
4:49
-
+
1:16
+
4:02
-
+2
2:48
+
0:19
+
0:41
-
+
0:27
661625%168.710.63
3.
NRU HSE in Nizhny Novgorod 1: Zhelezin, Martirosyan, Yakhtin
-
-5
4:56
-
+3
2:01
+
1:23
-3
3:10
+1
4:34
+
0:55
+
3:01
-
+
0:36
683240%166.070.63
4.
Moscow IPT Ice Chilling Peppers: Nagovitsin, Pushin, Yusupov
-
+2
4:22
-
+3
2:03
-
-
+2
4:13
+
1:29
+
2:26
-
+
1:19
6109453%163.520.63
5.
MISiS Kettle With Burlishko: Ipatov, Kulikova, Volkov
-
-7
4:54
-
+1
1:32
-
-
+2
2:35
+
0:30
+
3:15
-
+
0:12
554537%134.200.56
6.
Moscow IPT: Sudakov, Belkov
-
-5
3:47
-
+
0:32
-
-
+3
2:40
+
1:13
+
2:15
-
+2
0:56
555850%132.200.56
7.
Vilnius U: 5€engineers (Remeika, Kryževičius, Paliulionytė)
-
-
-
+1
1:19
-
-
-12
4:59
+2
0:39
+
2:20
-
+
0:20
433942%104.200.49
8.
MAI #2: Allakhverdyan, Zimakov, Kholodyakov
-
-
-
+4
2:02
-
-
-
+
1:00
+1
2:30
-
+
0:48
448255%102.690.49
9.
Grodno SU 3(Lopata)
-
-4
4:57
-
+2
2:56
-
-
-1
4:59
+
1:24
+
1:43
-
+3
1:32
455755%101.220.49
10.
Vilnius U: Team okay (Cibulskis, Valatka, Ramonas)
-
-16
4:58
-
+10
2:43
-
-
+1
3:28
+
0:45
-
-
+1
0:17
467475%99.800.50
11.
Moscow IPT MIPTON: Gryb, Mennibaev, Gilyazev
-1
4:59
-
-
+3
2:36
-
-
+2
4:34
-3
2:59
+1
1:28
-
+
0:43
468260%98.410.60
12.
Vilnius U: Boole's Eye (Strimaitis, Šimoliūnaitė, Strakšys)
-
-
-
+13
2:43
-
-
+5
4:45
+
0:28
-4
4:54
-
+
0:10
484781%97.060.50
13.
Belarusian SU #73: Yarmosh, Eroshov, Gribchuk
-1
3:01
-
-
+4
2:02
-
-
-3
4:59
+
0:27
-
-
+
0:19
324957%71.810.38
14.
MAI #5: Artemiev, Maksimov, Uskov
-
-
-
+5
3:09
-
-
-
+2
3:38
-
-
+
0:30
357870%70.860.38
15.
Mordovia SU #3: Kotkov, Rotanov, Kamayeva
-
-
-
+2
3:03
-
-
-
+3
4:28
-
-
+
1:12
362462%69.920.38
16.
Mordovia SU #2: Skvortsov, Saygin, Alimaev
-
-
-
+2
1:19
-
-
-
+13
4:30
-
-
+
0:11
366183%69.020.38
17.
Nizhny Novgorod SU 4: Obolenskiy, Devlikamov, Konnov
-
-
-
+7
4:21
-
-
-
+
2:21
-
-
+
2:21
368470%68.130.38
18.
NRU HSE in Nizhny Novgorod 2: Orlova, Doroshenko, Zarkov
-
-
-
+7
3:25
-
-
-
+3
2:27
-
-
+4
0:53
368682%67.270.38
19.
MISiS Mi Tut Stupidi : Berdichevskaya, Gordova, Pakhomov
-
-
-
+3
4:13
-
-
-
+2
4:56
-
-
+
1:02
371262%66.430.38
20.
MAI #4: Bychkar, Zatsepin, Tishin
-
-
-
-40
4:44
-
-
-
+
0:37
-
-
+
0:24
2610%43.740.23
21.
MAI #24: Bakharev, Lobov, Sindyukov
-
-
-
-1
1:55
-
-
-
+
1:02
-
-
+
0:26
2880%43.210.23
22.
TUIT Urgench Branch #5(Quvondiqov, Sobirov, Sultonov)
-
-
-
-1
0:10
-
-
-
+
0:46
-
-
+2
0:38
212450%42.690.23
23.
MISiS Cocojambo : Burkov, Khachatryan, Shilin
-
-
-
-9
4:07
-
-
-
+
0:48
-
-
+3
0:21
212960%42.180.23
24.
Nizhny Novgorod SU 3: Petukhov, Khlustov, Krasilnikov
-
-
-
-3
1:38
-
-9
4:35
-
+1
1:22
-
-
+1
0:44
216650%41.680.23
25.
MAI #27: Milko, Novikov, Chakiryan
-
-
-
-5
4:58
-
-3
1:24
-
+
0:41
-
-
+3
1:14
217560%41.200.23
26.
SCH_Vilnius Lyceum: Po10tial and Kinetic (Lenkšas, Skullerud)
-
-
-
-2
1:49
-
-
-
+
1:55
-
-
+
2:00
22350%40.720.23
27.
MAI #12: Kapralov, Simakhin, Yakimovich
-
-
-4
1:36
-15
3:55
-
-
-
+1
2:42
-
-
+
0:54
223633%40.260.23
28.
MAI #14: Bokoch, Gabdullin, Lebedev
-
-
-
-
-
-
-
+1
2:51
-
-
+1
0:34
224650%39.810.23
29.
MAI #41: Bronnikov, Veltman, Zhivykh
-4
4:59
-
-
-1
4:20
-
-
-
+
3:26
-
-
+
0:47
22530%39.370.23
30.
MAI #6: Ivanov, Nikitin, Sizonov
-
-
-
-5
4:35
-
-
-
+1
3:14
-
-
+
0:40
225433%38.930.23
31.
MAI #9: Nevrev, Sakharin, Chabdarov
-
-
-
-7
4:56
-
-
-
+2
3:20
-
-
+
0:30
227050%38.510.23
32.
Baku EU 3: Agil Isayev, Elgun Jumayev, Nureddin Islamov
-
-
-
-1
4:21
-
-
-
+1
2:21
-
-
+1
1:44
228550%38.100.23
33.
MAI #37: Loshmanov, Poznansky, Sazhenov
-
-
-
-1
0:30
-
-
-
+1
3:54
-
-
+1
0:33
230750%37.690.23
34.
MAI #38: Nogaev, Leshkova, Petrosyan
-
-
-
-
-
-
-
+1
3:56
-
-
+
0:54
231033%37.290.23
35.
MAI #8: Grinberg, Karpov, Sankov
-
-
-
-3
4:59
-
-
-
+5
2:56
-
-
+1
0:32
232975%36.900.23
36.
Latvia U Costa Lacosta: Jelisejevs, Pogumirskis, Rituma
-
-
-
+1
4:22
-
-
-
-4
2:36
-
-
+1
0:39
234150%36.520.37
37.
MAI #34: Naumov, Nurmammedov, Sin
-
-
-
-
-
-
-
+
3:37
-
-
+3
1:43
238060%36.150.23
38.
MAI #33: Bondar, Lopatin, Palkina
-
-
-
-4
3:28
-
-
-
+3
3:59
-
-
+
1:27
238660%35.790.23
39.
MAI #35: Savrov, Semenov, Skvortsov
-
-
-
-
-
-
-
+4
3:45
-
-
+1
1:02
238771%35.430.23
40.
Baku EU 1: Ulvi Aslanli, Ayyub Najafzade, Nijad Huseynov
-3
3:58
-
-
+4
4:43
-
-
-
-6
4:23
-
-
+
0:51
241466%35.080.37
41.
MAI #29: Tereshkov, Skorokhodova, Shavandrin
-
-1
2:54
-
-
-
-
-
+5
4:31
-
-
+1
4:00
263275%34.730.23
42.
MISiS Blue clever Dog : Kogotkov, Kondratova, Ulanov
-
-
-
-13
3:59
-
-
-
-16
4:22
-
-
+
0:16
1160%17.200.06
43.
Vilnius U: Autobots assembler (Mačiulis, Narevičius, Sasnauskas)
-
-
-
-
-
-
-
-8
3:05
-
-
+
0:21
1210%17.030.06
44.
IIIT Madras: Geometry Is Love
-
-
-
-
-
-
-
-
+
0:25
-
-
1250%16.870.83
45.
TUIT Urgench Branch#1(Aminov, Iskandarov, Jumaboyev)
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+
0:34
1340%16.710.06
46.
MAI #39: Abdykerimov, Lyashun, Petrykin
-
-
-
-24
4:54
-
-
-3
4:59
-5
4:34
-
-
+1
0:24
14450%16.560.06
47.
NNSU Old: Kulandin
-
-
-
-
-
-
-
-10
1:26
-
-
+
0:46
1460%16.400.06
48.
Tbilisi SU T1: Salome Shekiladze, Archil Sakevarashvili, Gigia Aptsiauri
-
-
-
-
-
-
-
-4
3:37
-
-
+
0:51
1510%16.250.06
49.
MAI #21: Mazin, Mikhailova, Rozhdestvenskikh
-
-
-
-7
4:55
-
-
-
-2
3:17
-
-
+
1:00
1600%16.100.06
50.
Tbilisi SU LLD: Lazare Diakonidze, Davit Nefaridze, Luka Maisuradze
-
-
-
-
-
-
-
-9
4:58
-
-
+1
0:42
16250%15.960.06
51.
MAI #40: Barsov, Martusheva, Permyakov
-
-
-
-1
4:05
-
-
-
-1
3:13
-
-
+
1:13
1730%15.820.06
52.
Vilnius U: rax (Stankevič)
-
-
-
-2
4:51
-
-
-
-
-
-
+2
0:42
18266%15.680.06
53.
Latvia U 6: Gzibovska, Andrejevs, Kozjutinskis
-1
1:16
-1
4:30
-
-7
4:57
-
-
-
-4
3:50
-
-
+
1:47
11070%15.540.06
54.
MAI #42: Dneprov, Zhukov, Shornikov
-
-
-
-
-
-
-
-1
4:57
-
-
+
1:58
11180%15.400.06
55.
Tbilisi SU DAAN: Adamashvili David, Aneli Nikoloz
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+
2:51
11710%15.270.06
56.
MAI #18: Grafchikova, Lukashkin, Shishkina
-
-
-
-
-
-
-
-2
3:14
-
-
+1
2:40
118050%15.140.06
57.
MAI #19: Naidenov, Potenko, Sobolev
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+2
2:41
120166%15.010.06
58.
Baku EU 4: Kanan Huseynli, Nicat Dursunlu, Kanan Taghili
-
-
-
-
-
-
-
-1
4:21
-
-
+
3:50
12300%14.890.06
59.
Tbilisi SU Geo-French T1: Tamar Sharabidze, Giorgi Datviashvili, Tornike Vakhtangidze
-
-
-
-
-
-
-
-1
4:55
-
-
+1
4:12
127250%14.760.06
60.
MAI #16: Bobylev, Dovzhenko, Mkhitaryan
-
-
-
-
-
-
-
-
-1
3:15
-
+4
3:20
128080%14.640.06
61-63.
(msktrains11) MIET : Zadorozhny, Levichev, Golenkov
-1
3:58
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-1
4:25
000%0.000.00
61-63.
abc
-1
0:10
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
61-63.
SPb ITMO University 22
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
Submits sent:1247426531547166180102679
Accepted:0
(0%)
2
(4%)
0
(0%)
21
(7%)
3
(100%)
0
(0%)
9
(19%)
38
(22%)
11
(61%)
0
(0%)
59
(57%)
143
(21%)
Dirt:0
(0%)
4
(66%)
0
(0%)
92
(81%)
0
(0%)
0
(0%)
19
(67%)
51
(57%)
2
(15%)
0
(0%)
42
(41%)
210
(59%)
Wrong Answers:10
(83%)
35
(74%)
0
(0%)
181
(68%)
0
(0%)
7
(46%)
32
(68%)
90
(54%)
5
(27%)
0
(0%)
23
(22%)
383
(56%)
Time Limits:2
(16%)
6
(12%)
2
(50%)
49
(18%)
0
(0%)
2
(13%)
5
(10%)
27
(16%)
2
(11%)
0
(0%)
9
(8%)
104
(15%)
Run-Time Errors:0
(0%)
1
(2%)
2
(50%)
11
(4%)
0
(0%)
6
(40%)
1
(2%)
10
(6%)
0
(0%)
0
(0%)
10
(9%)
41
(6%)
Presentation Errors:0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(0%)
4
(0%)
Memory Limits:0
(0%)
3
(6%)
0
(0%)
1
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
4
(0%)