Yandex

VI Открытый Кубок имени Е.В. Панкратьева по программированию

 

Тип зачёта:

Last success: 04:58:26, Saratov SU #5: Agapov, Bondarenko, Fefer, problem I
Last Submit: 04:59:50, SCH_Russia #4: Lagunov, Zvonaryov, Turbin, problem B

PlaceTeam nameA
23/86
B
15/51
C
0/0
D
0/0
E
0/62
F
0/31
G
1/4
H
0/3
I
15/89
J
31/184
K
13/37
TotalTimeDirtRatingSE
1.
Ural SU Big Bang: Komarov, Rubinchik, Pervukhin
+
1:54
+
2:35
-
-
-5
4:54
-
-
-
+1
1:26
+
0:39
+1
3:26
564228%200.000.67
2.
SCH_Russia #3: Andreev, Poldnev, Pyaderkin
+
0:35
+1
2:15
-
-
-18
4:57
-
-1
2:03
-
+
3:36
+
1:03
+2
2:36
566737%196.490.67
3.
SCH_Russia #5: Mayorov, Kazakov, Ermichev
+
1:31
+
3:19
-
-
-
-5
2:12
+2
4:34
-
-
+
0:12
+2
1:06
572344%193.100.72
4.
Novosibirsk SU #3: Stenenko,Morozov, Zaytsev
+
3:37
+1
2:42
-
-
-
-3
4:59
-
-
+3
3:12
+1
1:35
+
2:06
589550%189.830.67
5.
PetrSU Quad-FX: Basunkov, Fedulin, Filippov
+
1:20
+2
2:32
-
-
-7
4:58
-
-
-
+4
2:21
+1
0:38
+3
4:49
590266%186.670.67
6.
SCH_Russia #1: Evstropov, Kuz'min, Fyodorov
+5
2:20
+2
3:00
-
-
-
-
-
-3
3:52
+1
4:27
+1
1:00
+1
1:37
594666%183.610.67
7.
SCH_Russia #7: Timin
+1
3:30
+1
4:50
-
-
-
-
-
-
+2
4:11
+
1:00
+
2:29
5104244%180.650.67
8.
Moscow SU SP: Shteyner, Pernay, Panin
+4
2:10
+
1:51
-
-
-
-
-
-
+3
3:51
+
2:02
+1
4:49
5104461%177.780.67
9.
SCH_Russia #6: Shvedova, Ermishkina, Pologova
+3
2:41
+
3:39
-
-
-
-
-
-
-
+
1:33
+
2:28
468142%140.000.65
10.
Moscow IPT: Babichev, Tihomirov, Simencov-Ogievsky
+
3:04
+2
4:27
-
-
-
-
-
-
+
2:57
+2
1:40
-1
4:59
481050%137.850.64
-
Siberian SUTI #2: Albrekht, Rogatnev, Miroshnikov
+
1:06
-
-
-
-
-
-
-
+4
2:13
+3
3:02
+3
4:46
486971%  
11.
Saratov SU #5: Agapov, Bondarenko, Fefer
+1
2:00
+1
4:49
-
-
-
-
-
-
+4
4:58
+2
1:12
-
494166%135.760.64
12.
Kant SU PCKillers: Vashchegin, Balychev, Zhasan
+8
1:18
+
1:31
-
-
-
-
-
-
+9
4:46
+
3:28
-
4100480%133.730.64
13.
Kant SU DIVAN: Lepekhin, Zhmaev, Zhasan
+
2:30
+1
0:37
-
-
-
-
-
-
+6
4:54
+6
4:25
-
4100876%131.760.64
14.
SCH_Russia #2: Kunyavsky, Suvorov, Komarov
+
1:47
-4
4:05
-
-
-
-3
4:38
-
-
-4
4:44
+
0:19
+1
3:31
335825%97.390.62
15.
SCH_Russia #4: Lagunov, Zvonaryov, Turbin
+
3:12
-6
4:59
-
-
-
-2
4:48
-
-
-
+5
2:12
+2
1:51
357670%96.000.62
16.
Vyatka SU #2: Korchemkina, Sukhih, Prozorova
+2
0:47
+1
2:04
-
-
-
-
-
-
-
+7
4:15
-
362876%94.650.61
17.
Saratov SU #9: Liverovskiy, Liverovskiy, Ivanov
+
2:48
+
4:02
-
-
-
-6
4:59
-
-
-1
4:29
+3
3:43
-
369550%93.330.61
18.
Saratov SU #10: Hayrulin, Udovenya
+
2:56
-
-
-
-
-
-
-
+9
4:44
+
1:52
-
375275%92.050.61
19.
Novosibirsk SU #4: Beloshapko, Pashkin, Romanchenko
-
-
-
-
-
-
-
-
+3
4:51
+2
2:49
+4
4:22
390375%90.810.67
20.
NAU Kharkiv AI #3 Positive: Krishtopa, Syromjatnikov, Kleschev
+1
2:05
-
-
-
-
-
-
-
-1
4:45
+
3:48
-
237333%59.730.54
21.
Novosibirsk SU #13: Mustakov, Safin
+1
4:43
-
-
-
-
-
-
-
-
+2
3:46
-
257060%58.950.54
22.
Saratov SU #8: Gavrikov, Kudryashov, Holkin
+2
3:15
-1
3:24
-
-
-
-
-
-
-
+6
4:40
-
263580%58.180.54
23.
Yerevan SU 5: Baloyan, Karapetyan, Taranyan
-
-
-
-
-
-
-
-
-1
2:29
+3
1:32
-
115275%28.720.47
24.
Astrakhan SU #1: Gorbachev, Zharikov, Ilyin
+2
2:14
-
-
-
-
-
-
-
-3
4:12
-2
4:18
-
117466%28.350.61
25.
Tomsk SU Akimov: Akimov
-5
3:05
-3
0:39
-
-
-
-
-
-
+1
3:00
-
-
120050%28.000.75
26.
Siberian SUTI #6: Solovjova, Ivanova, Vovney
-
-
-
-
-
-1
0:49
-
-
-1
1:55
+4
3:03
-
126380%27.650.47
27.
Siberian SUTI #4: Tyryshkin, Litvinov, Smoljak
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+1
4:09
-
126950%27.320.47
28.
Donetsk NU #4 ISPR: Kolesnik, Stasuk
-
-
-
-
-
-
-
-
-3
2:33
+3
3:48
-
128875%26.990.47
29.
Donetsk NU #3 MathFac: Dlugoborsky, Glukhov, Khokhlov
-
-
-
-
-11
2:44
-
-
-
-
+4
3:35
-
129580%26.670.47
30.
Latvian U KURLLS: Lazdins, Skuja
-7
4:39
-
-
-
-
-
-
-
-
+4
4:17
-
133780%26.350.47
31.
SIberian SUTI #5: Gusarov, Filin, Demidov
-3
4:34
-2
4:51
-
-
-
-
-
-
-
+8
3:00
-
134088%26.050.47
32.
Siberian SUTI #7: Mikhailov, Semenov, Rudenko
-4
4:53
-
-
-
-7
4:50
-
-
-
-
+21
2:55
-
159595%25.750.47
33-57.
Belarusian SU #21:Brzezinski,Kirichenkov
-
-4
4:59
-
-
-
-
-
-
-1
1:24
-4
4:54
-2
1:31
000%0.000.00
33-57.
Latvian U B2C: Jerins, Jekovics
-
-
-
-
-9
3:51
-
-
-
-1
1:46
-
-
000%0.000.00
33-57.
SCH_Tomsk TSU Liceum: Cygankov, Sokolov, Naumov
-
-
-
-
-
-4
2:01
-
-
-
-5
2:14
-
000%0.000.00
33-57.
Saratov SU #12: Chesnokova, Shishkov, Lukyanov
-6
3:58
-
-
-
-
-
-
-
-1
3:21
-2
4:48
-
000%0.000.00
33-57.
Astrakhan SU #5: Kazakov, Chukhonkin, Chureev
-
-
-
-
-
-3
1:15
-
-
-1
1:30
-4
3:53
-
000%0.000.00
33-57.
Belarusian SU #11: Skiba, Stsepina, Glushchenko
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-8
3:55
-
000%0.000.00
33-57.
Sarapul PI #1 Hedgehogs: Lazarev, Fofanov, Shestakov
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-7
3:23
-
000%0.000.00
33-57.
Orel STU #3: Bogatyrev, Dobrikov, Karnov
-4
3:23
-
-
-
-
-
-
-
-
-2
2:59
-
000%0.000.00
33-57.
SCH_Grodno Gim1: Uezlo, Karnienko
-1
2:30
-
-
-
-
-
-
-
-
-4
1:29
-
000%0.000.00
33-57.
KhNUE #5 M_Team: Bakirov, Lenko, Zakharov
-
-
-
-
-
-
-
-
-2
4:40
-3
4:23
-
000%0.000.00
33-57.
Yerevan SU 6: Asatryan, Harutyunyan, Musakhanyan
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-4
3:20
-
000%0.000.00
33-57.
Donetsk NTU #1: Kolbik
-
-
-
-
-
-
-
-
-2
1:23
-2
2:29
-
000%0.000.00
33-57.
Donetsk NU #2 Alex Team: Surovsky, Fyodorov
-1
4:04
-
-
-
-
-
-
-
-
-3
2:34
-
000%0.000.00
33-57.
SCH_Tomsk Programming School 2: Iovlev, Gitman, Binyakovsky
-
-
-
-
-1
1:20
-3
1:48
-
-
-
-
-
000%0.000.00
33-57.
Moscow EPhI #3: Besolov, Voznjuk
-
-
-
-
-
-1
1:11
-
-
-1
4:15
-2
3:16
-
000%0.000.00
33-57.
Udmurt SU: Isaev, Kibardin, Pavlov
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-4
4:30
-
000%0.000.00
33-57.
Tomsk SU 10: Chuhlomin, Soldatova
-
-
-
-
-3
2:05
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
33-57.
SCH_Plovdiv Sch OMG: Trifonov, Petrova, Gyorev
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-3
3:20
-
000%0.000.00
33-57.
Siberian SUTI #3: Ignatovich, Dyachkova, Korolkova
-
-3
3:30
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
-
Pomor SU #2: Danilov, Rodionov, Kalinin
-1
4:04
-
-
-
-
-
-
-
-
-2
2:51
-
000%  
33-57.
Tomsk SU Lime: Nezhivoj, Burdukov, Prus
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-1
2:26
-1
0:44
000%0.000.00
33-57.
Orel STU #4: Agafonov, Gasilov, Logvinov
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-2
2:46
-
000%0.000.00
33-57.
Yerevan SU 3 : Chorokhyan, Khachatryan, Yengoyan
-
-
-
-
-
-
-
-
-1
1:18
-
-
000%0.000.00
33-57.
SCH_Tomsk Programming School: Kazakov, Zmeev, Derjugin
-1
2:38
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
33-57.
Tbilisi SU Geo-French #1: Kasradze, Jojua,Apkhaidze
-
-
-
-
-1
1:37
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
33-57.
Siberian SUTI #8: Oksenenko, Shyyrap
-
-1
4:52
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
Submits sent:8651006231438918437547
Accepted:23
(26%)
15
(29%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(25%)
0
(0%)
15
(16%)
31
(16%)
13
(35%)
98
(17%)
Dirt:30
(56%)
12
(44%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(66%)
0
(0%)
50
(76%)
89
(74%)
20
(60%)
203
(67%)
Wrong Answers:46
(53%)
31
(60%)
0
(0%)
0
(0%)
33
(53%)
29
(93%)
2
(50%)
2
(66%)
40
(44%)
116
(63%)
8
(21%)
307
(56%)
Time Limits:7
(8%)
4
(7%)
0
(0%)
0
(0%)
10
(16%)
2
(6%)
0
(0%)
0
(0%)
23
(25%)
11
(5%)
14
(37%)
71
(12%)
Run-Time Errors:4
(4%)
1
(1%)
0
(0%)
0
(0%)
8
(12%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
8
(8%)
17
(9%)
2
(5%)
40
(7%)
Presentation Errors:6
(6%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
11
(17%)
0
(0%)
1
(25%)
1
(33%)
0
(0%)
9
(4%)
0
(0%)
28
(5%)
Memory Limits:0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
3
(3%)
0
(0%)
0
(0%)
3
(0%)