Yandex

XII Открытый Кубок имени Е.В. Панкратьева по программированию

 

Тип зачёта:

Last success: 04:53:54, PSUTI: Snytkin, Isaev, Kazakov, problem N
Last Submit: 04:59:48, Kharkiv KhNUE #3 Creative: Filonenko, Komissarova, Zainullina, problem T

PlaceTeam nameL
55/340
M
4/40
N
29/65
O
22/70
P
74/140
Q
3/24
R
0/22
S
0/0
T
29/163
U
3/69
TotalTimeDirtRatingSE
1.
Tbilisi SU Epic Losers: Bogdanov, Merabishvili
+2
0:16
+
1:06
+
4:20
+1
2:55
+
0:19
+1
2:31
-4
4:56
-
+1
3:15
+2
1:36
8112146%200.000.66
2.
Latvian U JUP: Dzilna, Rudzusiks, Kuznecovs
+
0:13
-
+
3:50
+
4:29
+2
0:45
+1
3:25
-
-
+4
2:47
+5
3:36
7138863%172.840.62
3.
Tbilisi SU #2: Barbakadze, Gabisonia, Kutsia
+
0:23
+
4:39
+
1:58
+1
2:10
+1
0:16
-7
4:58
-
-
+3
2:19
-
680845%146.340.56
4.
Ivanovo SPU: Lebedev, Amirbekov, Pospelov
+4
0:15
+6
3:16
+
1:29
+
3:45
+
0:18
-
-
-
+1
1:12
-1
4:56
683864%144.580.56
5.
Moscow I of Steel and Alloys MISIS-2: Pritula, Skoryukina, Chernov
+
0:17
-
+
2:27
+
1:54
+
0:20
-
-
-
+
2:57
-
54770%119.050.48
6.
SCH_Donetsk Erudit: Hotsyn[, Nikulin]
+1
0:27
-
+
2:01
+1
3:27
+
0:11
-1
4:54
-
-
+1
1:06
-3
4:58
549437%117.650.48
7.
Volgograd STU #1: Gorbushin, Kichatov, Shumeiko
+3
0:26
+
2:55
-
+
1:37
+
0:09
-
-
-
+3
1:09
-
549754%116.280.55
8.
MSU Tashkent #2 MBA team: Bistrigova, Mirolimjonov, Soliev
+2
0:35
-
+
1:09
+2
2:47
+1
0:29
-
-
-
+1
1:29
-3
4:59
551154%114.940.48
9.
Odessa NU ONU_SIS: Sklianichenko
+
0:33
-
+
1:13
+1
4:10
+1
0:18
-
-
-
+
1:40
-
551628%113.640.48
10.
South Ural SU 3: Chikishev, Buldashev
+2
0:32
-
+
2:20
+
3:32
+
0:16
-
-
-
+1
1:43
-5
4:49
556537%112.360.48
11.
Perm SU: Ankudinov, Khatypov, Shakirov
+
0:08
-
+
3:05
+1
3:25
+
0:16
-4
4:57
-
-
+6
2:34
-
571058%111.110.48
12.
Moscow SU Psychedelic Warlords: Korikov, Tkachenko, Klenin
+2
0:25
-
+
3:35
-6
4:58
+
0:05
-
-
-
+
3:04
+4
2:41
571354%109.890.53
13.
spbifmo10
+2
0:26
-
-4
4:43
+2
3:30
+1
0:32
+2
3:00
-
-
+4
1:39
-
576768%108.700.55
14.
Yaroslavl SU#1:Bykova, Pikas
+1
0:10
-
+
3:19
+5
4:52
+1
0:26
-
-
-
+
2:20
-2
4:42
581058%107.530.48
15.
Tbilisi GTU 1: Kokaia, Mikiashvili, Varamashvili
+4
0:40
-
+
4:42
+3
3:47
+
0:30
-
-
-
+2
1:14
-
583564%106.380.48
16.
Saratov SU #5: Ignatyev, Ivanov, Gridnev
+1
0:24
-
+
1:49
+6
4:00
+1
0:27
-2
4:32
-
-
+9
3:19
-
594177%105.260.48
17.
Vilnius U Uosis: Bilinskas, Samerdokas, Namajunas
+
0:49
-
+
3:55
+3
4:17
+1
0:23
-
-
-
+9
3:49
-2
4:59
5105572%104.170.48
18.
Vilnius U Submission Accepted: Budriunas, Kucinskas, Lapinskas
+
0:19
-2
4:03
-
+
0:54
+
0:24
-
-4
4:20
-
+1
2:14
-
425320%82.470.44
19.
Volgograd STU #2: Agafonov, Nozdrenkov, Reshetnikov
+
0:29
-2
4:53
-
+
2:47
+
0:12
-1
2:47
-
-
+
2:10
-
43390%81.630.44
20.
Perm SU: Shafer, Vakhrushev
+2
0:55
-
-
+
1:38
+2
0:32
-
-
-
+1
1:05
-
435255%80.810.44
21.
Vilnius U Bukas ir bukesnis: Saltenas, Navickas, Januskas
+2
0:13
-
-1
4:22
+1
3:54
+1
0:23
-
-5
4:33
-
+
1:35
-
444850%80.000.44
22.
MSU Tashkent #4 Dream team: Bogomolov, Minchuk, Usmanov
+1
0:35
-1
4:02
+2
1:47
-
+
0:44
-
-
-
+8
3:15
-4
2:11
460373%79.210.42
23.
Odessa NPU ONPU_MAO: Mshanetskiy
+3
0:44
-
-
+
4:39
+
1:10
-
-
-
+2
3:45
-
472055%78.430.44
24.
PSUTI: Snytkin, Isaev, Kazakov
+
0:17
-
+2
4:53
+2
4:29
+1
0:44
-
-
-
-6
3:53
-2
1:47
472555%77.670.44
25.
MSU Tashkent #1: Chirevko
+3
0:17
-1
4:51
+3
1:55
-
+
0:26
-
-
-
-
-
327966%57.690.35
26.
Donetsk NU 78: Dlugoborsky, Pryadko, Gruver
+
0:28
-
+1
3:23
-
+
0:38
-
-1
2:17
-
-5
4:59
-
328925%57.140.35
27.
Latvian U Imanta: Visnevskis
+4
0:33
-
-3
3:23
-
+
0:40
-
-1
2:02
-
+
2:37
-
331257%56.600.35
28.
Tbilisi SU #6: Doliashvili, Nebulishvili, Rukhaia
+1
1:34
-
+1
2:31
-
+
0:51
-
-
-
-1
2:43
-
333740%56.070.35
29.
Far Eastern FU 4: Lyahuta
+3
0:40
-
-
-
+1
0:30
-
-
-
+
3:29
-
336057%55.560.35
30.
Perm NRU HSE #2: Chuprikov, Neustroyev, Vursalov
+8
2:47
-1
4:35
+
1:43
-5
3:42
+
0:46
-2
4:38
-
-
-2
4:59
-3
4:37
347872%55.050.35
31.
grodno04
+3
1:57
-
-
-
+
2:01
-
-
-
+6
2:58
-
359675%54.550.35
32.
Latvian U Katan: Rilins, Dargis, Garkaje
-3
1:48
-
+
3:26
-
+2
1:44
-
-
-
+7
3:51
-5
4:48
372275%54.050.46
33.
Kharkiv NU #4 Cvetochek: Gryzun, Podlesnaya
+6
4:36
-2
1:45
+2
4:13
-
+
0:38
-
-
-
-
-7
2:50
372872%53.570.35
34.
Orel SU ESPC #2: Petrov, Gasilov, Korolev
+10
4:14
-
+1
3:09
-
+
1:19
-
-
-
-3
4:48
-
374378%53.100.35
35.
Grodno SU#2: Zanevsky, Stelmashok, Khomchyk
+2
0:52
-4
3:48
-
-
+3
4:51
-
-
-
+3
4:36
-
378072%52.630.35
36.
MAI #7: Volushkova, Dmitrieva, Medvedev
+2
3:59
-
-
-
+
3:24
-
-
-
+1
4:45
-
378950%52.170.35
37.
Grodno SU#3: Novikau, Svib, Novokolsky
+7
3:47
-
+
4:49
-
+3
4:00
-
-
-
-
-
395676%51.720.35
38.
Vilnius U Declined: Kazlauskas, Z.Kucinskas, Rudzionis
+
0:06
-
-1
1:33
-
+
0:23
-
-
-
-7
4:50
-
2300%34.190.20
39.
Yaroslavl SU#3: Lichak
+
0:16
-
-
-
+
0:29
-
-
-
-
-1
2:55
2460%33.900.20
40.
sofia19
+1
0:11
-
-2
1:11
-
+1
0:20
-
-
-
-
-
27150%33.610.20
41.
Kharkiv KhAI #1 Desperados: Rusin, Dmitrenko
+1
0:39
-
-
-2
1:35
+
0:13
-
-
-
-
-
27233%33.330.20
42.
Kharkiv KhNUE #1 DreamTeam: Taran, Dmitrenko, Gamzatov
+2
0:32
-
-
-2
2:57
+
0:11
-
-
-
-
-
28450%33.060.20
43.
Moscow I of Steel and Alloys MISIS-4: Belova, Kuznetsova
+
0:48
-
-1
1:51
-
+
1:00
-
-
-
-
-
21080%32.790.20
44.
Tbilisi ADA: Chitashvili
+2
0:31
-
-
-
+
0:39
-
-
-
-
-
211050%32.520.20
45.
chelyab20
+1
0:54
-
-
-
+1
0:28
-
-2
2:32
-
-8
4:40
-2
1:24
212350%32.260.20
46.
SCH_Novosibirsk LIT: Vishnevsky, Voitovich, Sabyanin
+2
0:34
-
-
-1
2:38
+1
0:55
-
-
-
-
-
215060%32.000.20
47.
Taurida NU SOUL Resonance: Tyamgin, Bilozub, Bulatov
+3
1:06
-
-
-3
1:34
+
0:53
-
-
-
-
-
217960%31.750.20
48.
SCH_Tbilisi Mziuri 2:
+1
0:33
-
-
-
+2
1:50
-
-
-
-3
2:24
-
220360%31.500.20
49.
Kant FU #4: ABC-team: Borzenko, Drozdetsky, Lebedev
+1
0:38
-3
4:17
-5
3:05
-
+
2:35
-
-
-
-
-
221433%31.250.20
50.
Latvian U MI: Romanovskis, Strode, Vanaga
-4
1:27
-
+
2:13
-
+
1:21
-
-
-
-4
3:39
-
22150%31.010.36
51.
Tbilisi SU #3: Megreli, Peikrishvili, Varamashvili
+2
2:00
-
-
-
+1
1:43
-
-
-
-
-
228360%30.770.20
52.
Kharkiv KhNUE #2 KillBrain: Zhikin, Udovenko, Svystunov
-15
4:54
-1
4:14
+
3:20
-
+1
1:06
-
-
-
-
-
228733%30.530.36
53.
Odessa S Env U OSENU JMP $: Gichak, Sveridov, Bakalov
+7
2:13
-4
4:33
-
-
+
0:37
-
-5
3:10
-
-6
4:20
-3
2:01
231077%30.300.20
54.
Kharkiv KhNUE #3 Creative: Filonenko, Komissarova, Zainullina
-4
4:40
-
+3
3:11
-
+1
1:25
-
-
-
-4
4:59
-4
4:09
235666%30.080.36
55.
Tbilisi SU #11: Chikvinidze, Lortkipanidze
+2
4:13
-
-
-
+2
1:52
-
-
-
-
-
244666%29.850.20
56.
MAI #6: Zabolotny, Korenev, Chistyakov
-3
3:43
-
+
4:36
-
+2
2:45
-
-
-
-
-
248250%29.630.36
57.
Tbilisi SU #8: Dodelia, Kapanadze, Mchedlishvili
+13
4:37
-
-
-
+
0:57
-
-
-
-
-
259586%29.410.20
58.
Latvian U Born2Frag: Gagunovs, Ostrovskis
+9
4:07
-1
2:41
-
-
+
2:55
-
-
-
-
-
260381%29.200.20
59.
Vilnius U Stabdis2: Rumsevicius, Gaizutis
+11
3:29
-7
4:15
-
-
+4
2:46
-
-
-
-
-
267588%28.990.20
60.
chelyab18
-6
1:49
-
-
-
+1
0:36
-
-
-
-
-
15650%14.390.09
61.
Kutaisi ATSU 1: Gokadze, Javakhadze, Tkhelidze
-14
2:58
-
-
-
+
1:03
-
-
-
-
-
1630%14.290.09
62.
Tbilisi SU #13: Chalauri, Dekanoidze, Dzotsenidze
-4
3:54
-
-
-
+
1:13
-
-
-
-
-
1730%14.180.09
63.
Tbilisi SU #7: Chkopoia, Darbuashvili, Devnozashvili
-9
3:22
-
-1
4:55
-
+1
1:01
-
-
-
-
-
18150%14.080.09
64.
Kutaisi ATSU 2: Koguashvili, Nucubidze, Tetvadze
-28
4:39
-
-
-
+
1:37
-
-
-
-4
2:42
-8
2:50
1970%13.990.09
65.
MAI #11: Aleinikov, Kolesnikov, Urvanov
-4
3:24
-
-3
4:48
-
+
1:41
-
-
-
-1
4:15
-
11010%13.890.09
66.
Kutaisi ATSU 3: Chelishvili, Gogisvanidze, Khachapuridze
-3
2:43
-
-
-
+2
1:01
-
-
-
-1
3:04
-
110166%13.790.09
67.
izhevsk34
+
2:00
-
-
-
-3
3:21
-
-
-
-
-
11200%13.700.32
68.
vitebsk09
-3
1:52
-
-
-
+2
1:35
-
-
-
-
-
113566%13.610.09
69.
Tbilisi GTU 4: Sirbiladze, Khutsishvili
-1
4:50
-
-
-
+2
1:48
-
-
-
-
-
114866%13.510.09
70.
Kutaisi ATSU 4: Oniani, Saldadze, Tevdoradze
-4
2:45
-
-
-
+
2:33
-
-
-
-
-
11530%13.420.09
71.
Yerevan SCH_Gyumri: Hovhannisyan, Nahapetyan, Ambardzunyan
-4
2:28
-
-
-
+1
2:22
-
-
-
-
-
116250%13.330.09
72.
Vilnius U rax: Stankevic
-5
3:39
-
-
-
+
2:49
-
-
-
-
-
11690%13.250.09
73.
MAI #3: Glukhov, Krasheninnikov, Morozov
-2
4:42
-
-
-
+
3:21
-
-
-
-
-
12010%13.160.09
74.
Tbilisi SU #15: Chadraniani, Ioramashvili, Patashuri
-11
4:37
-
-
-
+4
2:57
-
-
-
-
-
125780%13.070.09
75.
MSU Tashkent Morning star: Ushakova, Yasnopolskiy, Ermakov
-5
4:29
-1
4:47
-
-
+4
4:11
-
-
-
-
-
133180%12.990.09
76-81.
Latvian U neziniits: Upenieks
-3
4:27
-
-
-
-5
3:35
-
-
-
-5
3:23
-
000%0.000.00
76-81.
astrakhan01
-4
2:50
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
76-81.
SCH_Tbilisi Mziuri 1:
-2
4:24
-
-
-
-2
4:32
-
-
-
-
-
000%0.000.00
76-81.
Tbilisi FreeUni Javadoc: Kikolashvili, Vakhtangishvili, Mikaberidze
-2
3:20
-
-
-
-1
3:01
-
-
-
-
-
000%0.000.00
76-81.
Tbilisi SU #16: Arabidze, Qarauli
-2
4:57
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
76-81.
k_grad02
-1
1:38
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
Submits sent:3404065701402422016369933
Accepted:55
(16%)
4
(10%)
29
(44%)
22
(31%)
74
(52%)
3
(12%)
0
(0%)
0
(0%)
29
(17%)
3
(4%)
219
(23%)
Dirt:139
(71%)
6
(60%)
15
(34%)
29
(56%)
55
(42%)
4
(57%)
0
(0%)
0
(0%)
74
(71%)
11
(78%)
333
(60%)
Wrong Answers:243
(71%)
13
(32%)
28
(43%)
38
(54%)
62
(44%)
13
(54%)
18
(81%)
0
(0%)
132
(80%)
42
(60%)
589
(63%)
Time Limits:9
(2%)
21
(52%)
1
(1%)
4
(5%)
0
(0%)
3
(12%)
4
(18%)
0
(0%)
0
(0%)
19
(27%)
61
(6%)
Run-Time Errors:11
(3%)
2
(5%)
3
(4%)
2
(2%)
4
(2%)
3
(12%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(1%)
3
(4%)
30
(3%)
Presentation Errors:21
(6%)
0
(0%)
4
(6%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(8%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
27
(2%)
Memory Limits:1
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
4
(5%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(2%)
7
(0%)