Yandex

VII Открытый Кубок имени Е.В. Панкратьева по программированию

 

Тип зачёта:

Last success: 04:59:14, Yaroslavl SU 1: Afanasyev, Cherkasov, Nefedov, problem K
Last Submit: 04:59:53, Moscow IPT: Babichev, Tihomirov, Sincov-Ogievskiy, problem E

PlaceTeam nameA
13/123
B
0/0
C
3/18
D
30/62
E
4/45
F
0/2
G
29/83
H
0/33
I
27/114
J
6/21
K
11/57
L
15/48
M
0/1
TotalTimeDirtRatingSE
1.
Saratov SU #5: Agapov, Bondarenko, Fefer
+
1:52
-
+
4:04
+
0:28
+1
3:26
-
+
0:24
-5
4:43
+1
0:38
+2
3:14
+3
1:19
+
1:26
-1
4:58
9115543%200.000.64
2.
Uzhgorod NU: Palinkash
+2
2:45
-
+5
3:50
+1
0:45
+4
4:21
-
+
0:13
-8
4:56
+3
0:20
+3
2:23
+4
1:44
+1
0:42
-
9148671%195.120.64
3.
Moscow SU Chapelnik: Shteyner, Pernay, Panin
+
2:08
-
-6
4:59
+
0:18
-
-
+2
0:56
-2
0:12
+
1:16
+3
2:56
+
1:51
+
1:26
-
775441%148.150.56
4.
Latvian U JAM: Frolovs, Eglajs, Vihrovs
+5
2:15
-
-
+
1:05
+3
3:42
-
+
0:51
-
+3
0:30
+1
3:22
-
+4
2:15
-
7116369%144.700.59
5.
MSU Tashkent #1: Lazarev, Ashirmatov, Storozhev
+9
4:26
-
-
+1
1:17
-1
4:45
-
+
0:51
-
+3
1:42
+
3:21
+
2:25
+1
1:47
-
7123166%141.410.56
6.
Saratov SU #6: Davtyan, Murylev, Olshin
+
3:13
-
-4
4:54
+1
1:47
-
-
+
0:36
-
+
0:25
-2
4:57
+1
2:30
+
0:59
-
661325%118.520.52
7.
Yaroslavl SU 1: Afanasyev, Cherkasov, Nefedov
-3
2:12
-
-
+
0:38
-
-
+1
0:16
-
+2
0:32
+
3:24
+7
4:59
+2
1:42
-
693466%115.940.54
8.
Saratov SU #9: Liverovskiy, Liverovskiy, Ivanov
+3
3:51
-
-
+
1:38
-3
4:55
-
+2
1:33
-
+
1:21
-
+1
3:36
+
4:13
-
6109550%113.480.52
9.
Saratov SU #7: Bashkin, Holkin
+8
4:55
-
-
+1
0:57
-
-
+1
1:19
-
+1
0:30
-
+15
3:33
+
1:36
-
6129381%111.110.52
10.
Pomor SU Kirill: Butin
+1
2:50
-
-
+
1:28
-
-
+1
0:45
-
+1
1:03
-
-
+
1:56
-
554437%90.700.47
11.
Latvian U o(1): Erins, Sedols, Vilcins
-4
4:50
-
+
3:38
+
1:11
-
-
+2
2:04
-
+8
1:53
-
+
1:30
-
-
581866%88.890.53
12.
SPb SPU: Timofeev, Churinov
+1
4:30
-
-
+
0:49
+1
2:55
-
+
1:14
-1
1:42
+
3:53
-
-
-
-
584228%87.150.52
13.
perm27
-17
4:57
-
-
+1
1:36
-2
0:31
-
+
0:46
-6
4:50
+2
1:25
-
+3
3:06
+9
2:25
-
585975%85.470.48
14.
Belarusian SU #11: Skiba, Stsepina, Glushchenko
+
2:20
-
-
+
0:59
-
-
+
0:51
-5
4:49
+2
0:31
-
-
-
-
432333%67.090.42
15.
Donetsk NU #2 ISPR: Surovsky, Fyodorov, Kolesnik
-12
4:59
-
-
+
0:52
-
-
+
0:38
-
+1
1:30
-
-3
4:30
+2
2:26
-
438842%65.840.41
16.
Saratov SU #10: Guzikova, Udovenya, Hayrulin
-2
3:45
-
-
+3
2:57
-
-
+
0:25
-
+1
0:34
-
-
+1
1:51
-
444855%64.650.41
17.
Pomor SU #2: Danilov, Rodionov, Kalinin
+5
4:35
-
-
+
0:33
-
-
+
0:43
-
+3
1:27
-
-
-3
2:53
-
460066%63.490.42
18.
Moscow IPT: Dan'shin, Urmancheev, Shaykhlislamov
-
-
-
+
1:13
-
-
+
1:10
-
+1
0:53
-
+8
4:51
-5
4:58
-
466969%62.380.44
19.
Tashkent IAC Igor team: Asyamov
-
-
-
+
1:19
-
-
+2
0:51
-
+5
3:36
-4
4:59
-
+
4:23
-
475263%61.300.41
20.
kz21
-7
4:29
-
-
+1
1:48
-6
3:32
-
+
0:19
-
+2
0:46
-
-
-
-
323350%45.200.33
21.
SU of Informatics and AI CUBE: Chirka, Saveliev, Naukovich
-
-
-
+1
2:53
-
-
+
0:51
-
+
1:52
-
-
-
-
335725%44.440.33
22.
Moscow IPT: Babichev, Tihomirov, Sincov-Ogievskiy
-5
4:02
-
-
+
0:50
-1
4:59
-
+
2:25
-
+
3:19
-
-
-
-
33950%43.720.33
23.
Belarusian SU #21: Brzezinski, Osovitski
-5
4:58
-
-
+
1:02
-6
3:36
-2
1:05
+7
1:34
-1
2:22
+
1:41
-
-
-2
4:20
-
339870%43.010.33
24.
Yaroslavl SU 3: Panchenko, Tsyshnatiy, Pikas
-2
1:59
-
-
+
2:29
-
-
+4
3:13
-
+3
2:04
-
-
-
-
360670%42.330.33
25.
SIberian SUTI: Gusarov, Filin, Demidov
-1
0:46
-
-
+2
2:11
-
-
+
1:23
-
+12
3:10
-
-
-3
4:27
-
368482%41.670.33
26.
Moscow EPhI #3: Besolov, Kovalevsky
-
-
-
+
1:56
-
-
+2
1:45
-
-4
3:32
-
-
-
-
226150%27.350.31
27.
TUIT NVI: Valiev, Tsoy, Platonov
-
-
-
+1
2:46
-
-
+1
2:47
-2
2:10
-
-
-1
4:59
-
-
237350%26.940.31
28.
NAU Kharkiv AI #3 Positive: Krishtopa, Syromjatnikov, Kleschev
-
-
-
-4
4:05
-
-
-8
4:44
-
+3
2:56
-
-
+
3:43
-
246060%26.530.51
29.
Siberian SUTI: Ivanova, Solovjova
-4
1:18
-
-
+
1:42
-
-
-2
4:16
-
-3
2:27
-
-
-
-
11020%13.070.30
30.
Pomor SU #1: Tchurov, Osichev, Zabolotskaya
-
-
-
-
-
-
+
1:43
-
-
-
-
-
-
11030%12.880.33
31.
Siberian SUTI: Litvinov, Smoljak, Tyryshkin
-2
1:39
-
-
+
1:45
-
-
-
-
-5
2:33
-
-
-
-
11050%12.700.30
32.
TUIT #1: Khayruddinov, Tyan
-
-
-
+
2:16
-5
3:38
-
-
-
-
-
-
-
-
11360%12.520.30
33.
Far Eastern NU 4: Malyavin, Sosnov, Stepanets
-
-
-
-3
4:59
-
-
-7
4:22
-
+
4:00
-
-
-
-
12400%12.350.37
-
Tavrida NU TTL240: Krestyannikov, Barykin, Barinov
+2
3:33
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
125366%  
34.
KhNUE #5 M_Team: Bakirov, Lenko, Zakharov
-6
4:37
-
-
-5
4:42
-
-
+2
3:38
-
-
-
-
-
-
125866%12.180.33
35-41.
VilniusU Segmentation: Maconko, Kotusev, Varnaitis
-
-
-
-1
4:02
-8
3:42
-
-
-3
3:44
-1
4:29
-
-
-
-
000%0.000.00
35-41.
nsk58
-
-
-
-
-
-
-2
2:12
-
-8
4:14
-
-
-
-
000%0.000.00
35-41.
NAU Kharkiv AI #5 Nobles: Tikhov, Gnatyuck, Podskalnyi
-
-
-
-
-
-
-4
4:22
-
-5
4:59
-
-
-
-
000%0.000.00
35-41.
Grodno SU GrSU10: Skorb, Yanovich, Belyatko
-
-
-
-4
2:50
-
-
-2
4:57
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
35-41.
KhNUE #8 INP: Fedoseev, Rezenchuk, Mizyk
-
-
-
-
-
-
-
-
-4
2:22
-
-
-
-
000%0.000.00
35-41.
Tbilisi SU Geo-Franch #2: Ivanauri, Sharabidze, Ghutishvili
-1
3:34
-
-
-2
4:04
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
-
Orel STU #2: Dobrikov, Tarasov, Vetrov
-3
1:12
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%  
35-41.
Latvian U B2C: Jerins, Jermacans
-
-
-
-
-
-
-2
3:47
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
Submits sent:1230186245283331142157481607
Accepted:13
(10%)
0
(0%)
3
(16%)
30
(48%)
4
(8%)
0
(0%)
29
(34%)
0
(0%)
27
(23%)
6
(28%)
11
(19%)
15
(31%)
0
(0%)
138
(22%)
Dirt:36
(73%)
0
(0%)
5
(62%)
13
(30%)
9
(69%)
0
(0%)
27
(48%)
0
(0%)
57
(67%)
9
(60%)
42
(79%)
20
(57%)
0
(0%)
218
(61%)
Wrong Answers:53
(43%)
0
(0%)
10
(55%)
30
(48%)
13
(28%)
0
(0%)
26
(31%)
29
(87%)
62
(54%)
13
(61%)
34
(59%)
18
(37%)
1
(100%)
289
(47%)
Time Limits:42
(34%)
0
(0%)
4
(22%)
1
(1%)
20
(44%)
0
(0%)
18
(21%)
3
(9%)
25
(21%)
0
(0%)
10
(17%)
2
(4%)
0
(0%)
125
(20%)
Run-Time Errors:10
(8%)
0
(0%)
1
(5%)
1
(1%)
2
(4%)
2
(100%)
9
(10%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(9%)
0
(0%)
11
(22%)
0
(0%)
38
(6%)
Presentation Errors:0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
Memory Limits:5
(4%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
6
(13%)
0
(0%)
1
(1%)
1
(3%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(3%)
2
(4%)
0
(0%)
17
(2%)