Yandex

XV Открытый Кубок имени Е.В. Панкратьева по программированию

 

Тип зачёта:

XV Open Cup named after E.V. Pankratiev. Grand Prix of Central Europe, Div 2.

Last success: 04:54:08, MAI #14: [Silin,] Sukk, Karpovich, problem O
Last Submit: 04:59:59, Sch_Tbilisi Mziuri 1: Machaidze Elene, Skhirtladze Giorgi, Tskhovrebovi Alexandre, problem C

PlaceTeam nameA
41/118
B
0/0
C
4/23
D
25/159
E
0/22
G
1/21
J
0/0
K
2/7
M
15/46
N
41/69
O
30/130
TotalTimeDirtRatingSE
1.
SCH_Almaty KTL 1: Auganov, Maminov, Omyrzak
+3
0:36
-
+
0:20
+
0:01
-11
4:09
+5
1:04
-
+
2:02
+1
2:30
+
1:00
+1
1:48
876355%200.000.62
2.
Moscow SU Chapelnik: Shteiner, Tregubov
+
0:24
-
+
0:42
+1
0:17
-
-10
4:45
-
+
1:02
+1
1:55
+
0:11
+1
1:36
743030%171.700.57
3.
Tbilisi SU 5: Beka Barbakadze, Zurab Kutsia, Nikoloz Gabisonia
+
0:07
-
+3
2:38
+
0:12
-
-
-
-
+
1:03
+
0:28
+4
3:13
660253%144.440.51
4.
Yerevan RAU 0: Grigor Gevorgyan
+1
1:20
-
+
2:49
+
0:13
-
-
-
-
+1
2:13
+1
0:51
+2
1:05
661545%141.820.51
5.
Sch_Tbilisi Mziuri 1: Machaidze Elene, Skhirtladze Giorgi, Tskhovrebovi Alexandre
+
0:00
-
-9
4:59
+3
0:03
-
-
-
-
+
1:17
+
0:10
+2
1:19
527050%116.070.43
6.
Sch_Tbilisi Mziuri 2: Chkhaidze Nugzar, Miqava Temur, Losaberidze Nika
+
0:00
-
-
+1
0:01
-
-
-
-
+
0:58
+
0:14
+3
1:58
527344%114.040.43
7.
Sch_Kutaisi_Razmadze_1: Bukhnikashvili Lasha, Tsutskhashvili Bakur, Bagdavadze Giorgi
+
0:00
-
-
+
0:00
-
-1
2:23
-
-
+
1:39
+1
0:59
+3
2:57
541644%112.070.43
8.
MAI #5: Dubikov, Ridley, Ridley
+
1:45
-
-
+
1:57
-
-
-
-
+
2:31
+
0:15
+
1:57
55060%110.170.43
9.
MAI #3: [Glukhov, Krasheninnikov,] Morozov
+4
1:11
-
-
+3
1:36
-
-
-
-3
3:59
+
2:52
+
0:08
+2
2:20
566964%108.330.43
10.
SCH_Almaty KTL 2: Kalimov, Madibekov, Saidolda
+
0:38
-
-3
4:58
+
1:20
-
-
-
-
+
4:14
+
0:55
+3
3:35
570437%106.560.43
11.
Grodno SU 3 (Kuis)
+3
0:41
-
-
+1
0:53
-
-
-
-
+
4:49
+2
2:00
+3
1:41
578564%104.840.43
12.
zaporizhya02
+7
2:37
-
-
+1
2:51
-
-
-
-
+2
4:18
+
1:56
+4
3:13
5117673%103.170.43
13.
Kant FU #7 - Grizzlies: Begunov, Gur@@@ev, Shirochenko
+2
0:26
-
-
+5
0:57
-5
4:15
-
-
-2
2:36
-1
3:53
+
2:36
+
2:04
450463%81.250.35
14.
MAI #8: Danilychev, Ilvokhin,Tortsev
+3
1:25
-
-
+2
2:40
-
-
-
-
-4
4:59
+
0:18
+1
2:16
452160%80.000.35
15.
Sch_Kutaisi_Razmadze_Nikoladze: Kldiashvili Giorgi, Tsutskhashvili Gvanca, Chumburidze Luka
+4
0:34
-
-
+6
0:50
-
-
-
-
+1
3:51
+
1:22
-
461873%78.790.42
16.
Yerevan RAU RISE: Oganesyan Levon, Lalayan Vladimir, Gevorgyan Sedrak
+
0:01
-
-
+5
3:50
-
-
-
-
-1
4:55
+1
1:13
+
3:21
462760%77.610.35
17.
Latvia U Morose frog: Cirulis, Ratnieks
+
0:47
-
-
-
-1
4:51
-
-
-
+1
2:41
+
2:49
+1
3:52
465033%76.470.40
18.
Yerevan RAU 3: Meliqyan Andranik, Safrastyan Davit, Ioanisyan Georgi
+1
0:39
-
-
+3
4:23
-
-
-
-
-1
4:57
+1
2:09
+
2:30
468355%75.360.35
19.
MAI #2: Ineev, Maksimova, Ter-Grigoryan
+
1:07
-
-
+8
1:39
-
-
-
-
-1
0:29
+
0:44
+5
3:52
470476%74.290.35
20.
Kazan FU Noobs
+2
2:20
-
-
+
0:47
-
-
-
-
-6
4:58
+
3:20
+3
4:05
473555%73.240.35
21.
Tbilisi SU Limitless: Beka Modrekiladze, Papuna Mishvidze, Bichiko Chelidze
+1
0:43
-
-
+3
3:34
-
-
-
-
-
+
1:32
+5
4:12
478369%72.220.35
22.
MAI #17: Barkovsky, Pakhomov, Snegirev
+
0:21
-
-
-9
4:32
-
-
-
-
-1
1:11
+
1:13
+1
0:42
315725%53.420.30
23.
South Ural SU: Mayorov, Astakhova, Khusnutdinova
+
0:24
-
-
+
0:59
-
-
-
-
-2
3:19
+1
1:59
-
322225%52.700.33
24.
Yerevan RAU5: Mkrtchyan Sona, Terunyan Tigran, Igityan Alla
+1
1:21
-
-
+3
2:01
-
-
-
-
-
+
1:44
-1
3:34
338757%52.000.33
25.
MAI #19: Bales, Voronin, Ganiev
+2
0:29
-
-
-2
2:35
-
-
-
-
-1
4:12
+1
2:21
+4
2:53
348470%51.320.30
26.
MAI #15: Volynkin, Sorokin, Trekhperstov
-2
4:11
-
-
-6
3:43
-
-
-
-
+2
4:50
+1
1:04
+
1:19
349450%50.650.46
27.
MAI #6: Zabolotny, Korenev, Chistyakov
+
1:08
-
-
-4
3:19
-
-
-
-
-
+3
1:54
+6
2:14
349775%50.000.30
28.
Tbilisi SANGU Mixed: Tsotne Ghutishvili, Natia Bostoghanashvili, Guga-Giorgi Kavtaradze
+1
1:39
-
-
-
-
-
-
-
-
+2
3:38
+2
3:15
361362%49.370.30
29.
Kazan FU Invaders
+
3:03
-
-
+1
3:01
-
-
-
-
-1
1:04
+
4:11
-
363625%48.750.33
30.
MAI #4: Gorunov, Sukharev, Cheglakov
+1
2:53
-
-
-1
4:55
-
-
-
-
-
+3
0:54
+5
3:53
364175%48.150.30
31.
Kant FU #6 - paraBellum: Rudakov, Mikhailov, Ismailzada
+2
1:00
-
-
+7
3:49
-
-
-
-
-
+
4:24
-4
4:42
373475%47.560.33
32.
MAI #14: [Silin,] Sukk, Karpovich
+
3:44
-
-
-
-
-
-
-
-
+
3:44
+
4:54
37430%46.990.30
33.
Kant FU #5 - eskape: Knizhnik, Polyakov, Sakharilenko
+5
2:23
-
-4
4:56
-9
4:56
-
-
-
-
-
+3
3:57
+4
3:18
381980%46.430.30
34.
Aroma: [Komisarova, Vasilets]
+1
0:44
-
-
-
-
-
-
-
-2
4:03
+
0:29
-7
4:08
29433%30.590.23
35.
Latvia U Oktobris: Lauris
-
-
-
-1
3:29
-
-
-
-
-
+
2:15
+2
1:23
225850%30.230.33
36.
MAI #7: [Volushkova,] Krainova, Kucherina
+5
2:24
-
-
-1
3:07
-
-
-
-
-
+
0:47
-2
3:49
229171%29.890.23
37.
MAI #12: Aleinikov, Zaytsev [,Dorofeev]
-2
3:08
-
-
-
-
-
-
-
-
+1
4:11
+2
2:22
245460%29.550.33
38.
Vilnius U rax: Stankevic
+3
4:14
-
-
-
-
-
-
-
-
+
3:33
-2
2:40
252860%29.210.23
39.
MAI #18: Andresov, Noskov, Cheremisin
+15
4:22
-
-
-5
2:18
-
-
-
-
-
+
3:51
-
279388%28.890.23
40.
Tbilisi SU 2: Ilia Kapanadze, Soso Gobronidze, Beqa Bukhradze
+
0:23
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1230%14.290.23
41.
SCH_Polotsk: Osipov, Kuhtenja, Valkovich
+
0:30
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1300%14.130.23
42.
TUIT Urgench Branch#5(Hayitov, Otojonov, Sapayev)
-2
1:53
-
-
+
1:14
-
-
-
-
-
-
-
1740%13.980.53
43.
Kant FU #8 - BROD9GA: Kusen'
+
1:21
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1810%13.830.23
44.
Kazan FU NaVi
-
-
-
-2
0:14
-
-
-
-
-1
1:18
+1
1:23
-10
1:42
110350%13.680.23
45.
KhAI #4 FireFox: [Denysov, Letavska, Shelekhov]
+
2:52
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
11720%13.540.23
46.
MAI #10: Isaev, Parhomenko, Sushhenko
+4
1:39
-
-
-5
1:51
-
-
-
-
-
-
-5
3:43
117980%13.400.23
47.
Tbilisi SU Geo-Franch : Dachi Darchiashvili, Tsotne Chakhvadze, Aleksandre Abramishvili
-
-
-
-6
1:22
-
-
-
-
-
+4
3:29
-
128980%13.270.23
48-53.
Astrakhan SU 1
-
-
-
-15
1:25
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
48-53.
Tbilisi SANGU X+1: Giorgi Mosulishvili, Davit Sesitashvili, Tsotne Meladze
-
-
-
-2
0:16
-
-4
3:29
-
-
-
-2
2:41
-
000%0.000.00
48-53.
Tbilisi SANGU X+3: Giorgi Khundzakishvili, Levan Chikviladze, Nikoloz Gigineishvili
-
-
-
-8
3:10
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
48-53.
Vilnius U hoppers: Cesnolovic, Usevic
-
-
-
-
-5
1:47
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
48-53.
Sch_Kutaisi_Yung_Coders: Kankadze Luka, Sharvadze Mate, Putkaradze David
-
-
-
-4
0:21
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
48-53.
MSU Tashkent #5 (Gorojanin, Kamilov, Vavilov)
-
-
-
-1
1:31
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
Submits sent:1180231592221074669130595
Accepted:41
(34%)
0
(0%)
4
(17%)
25
(15%)
0
(0%)
1
(4%)
0
(0%)
2
(28%)
15
(32%)
41
(59%)
30
(23%)
159
(26%)
Dirt:71
(63%)
0
(0%)
3
(42%)
53
(67%)
0
(0%)
5
(83%)
0
(0%)
0
(0%)
9
(37%)
26
(38%)
69
(69%)
236
(59%)
Wrong Answers:37
(31%)
0
(0%)
11
(47%)
64
(40%)
10
(45%)
10
(47%)
0
(0%)
3
(42%)
19
(41%)
16
(23%)
73
(56%)
243
(40%)
Time Limits:14
(11%)
0
(0%)
8
(34%)
62
(38%)
7
(31%)
10
(47%)
0
(0%)
2
(28%)
10
(21%)
0
(0%)
3
(2%)
116
(19%)
Run-Time Errors:12
(10%)
0
(0%)
0
(0%)
4
(2%)
2
(9%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(4%)
8
(11%)
13
(10%)
41
(6%)
Presentation Errors:13
(11%)
0
(0%)
0
(0%)
3
(1%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
3
(4%)
4
(3%)
23
(3%)
Memory Limits:1
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(0%)
3
(13%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(1%)
7
(5%)
13
(2%)