Yandex

VII Открытый Кубок имени Е.В. Панкратьева по программированию

 

Тип зачёта:

Last success: 04:56:42, VyatkaSU 3: Akhmetova, Kislitsin, Keznetsov, problem E
Last Submit: 04:59:58, Astrakhan SU #1: Gorbachev, Zharikov, Ilyin, problem E

PlaceTeam nameA
27/103
B
1/24
C
2/61
D
6/11
E
4/146
F
1/3
G
0/0
H
11/33
I
0/1
J
27/179
K
0/74
TotalTimeDirtRatingSE
1.
Moscow SU Chapelnik: Shteyner, Pernay, Panin
+1
1:24
+2
4:44
+3
3:49
+
3:04
+2
1:42
-
-
+
2:05
-
+
0:22
-
7119453%200.000.74
2.
Uzhgorod NU: Palinkash
+2
0:33
-
+8
4:12
+
2:49
-3
4:45
-
-
+3
2:16
-
+1
0:53
-13
4:59
592573%139.290.66
-
Sofia U NP-complete: Chernev, Le, Lytskanov
+1
2:32
-3
4:59
-4
4:53
+
3:26
-
+1
2:57
-
+1
4:30
-
+1
2:36
-
5104444%  
3.
Saratov SU #5: Agapov, Bondarenko, Kuznetsov
+1
0:40
-
-5
4:51
+
3:46
-2
3:25
-
-
+1
2:39
-
+2
1:11
-5
2:49
457850%108.710.59
4.
Siberian SUTI: Albrekht
+
1:46
-
-
+
4:27
-1
4:54
-
-
+
2:25
-
+1
1:04
-
460420%106.120.59
5.
Astrakhan SU #1: Gorbachev, Zharikov, Ilyin
+
1:26
-
-
+1
3:51
-4
4:59
-
-
+2
3:23
-
+2
0:44
-
466455%103.650.59
6.
Saratov SU #7: Bashkin, Vechkanov
+4
2:02
-
-
-
-
-
-
+
2:58
-
+
0:57
-
343957%75.970.50
7.
Volgograd SU #0: Gulyaev, Satybaldyev, Sokolovskii
+2
1:44
-
-1
4:46
-
-
-
-
+3
3:30
-
+4
0:57
-
355275%74.290.50
8.
Saratov SU #10: Guzikova, Udovenya, Hayrulin
+
2:04
-
-
-
-
-
-
+4
4:30
-
+1
1:29
-
358462%72.670.50
9.
Latvian U JAM: Frolovs, Eglajs, Vihrovs
+4
3:58
-
-8
4:59
-4
4:59
-9
4:41
-
-
+3
2:57
-
+1
0:52
-
362972%71.120.50
10.
VyatkaSU 3: Akhmetova, Kislitsin, Keznetsov
+
2:39
-
-
-
+12
4:56
-
-
-
-
+4
1:50
-
388684%69.640.55
11.
MSU Tashkent #1: Lazarev, Ashirmatov, Storozhev
+11
3:33
-5
4:41
-
-
+5
4:12
-
-
-
-
+6
1:21
-
398788%68.220.55
12.
Yaroslavl SU 1: Afanasyev, Cherkasov, Nefedov
+1
3:28
-
-
-
+22
2:44
-
-
-
-
+13
4:13
-
3134692%66.860.55
13.
Saratov SU #8: Kudryashov, Vetoshkin
+
2:49
-
-
-
-5
4:18
-
-
-
-
+2
1:22
-1
2:00
229250%43.700.37
14.
Donetsk NU #2 ISPR: Surovsky, Fyodorov, Kolesnik
+
3:45
-
-
-
-8
4:47
-
-
-
-
+1
2:32
-2
0:52
239833%42.860.37
15.
Belarusian SU #11: Skiba, Stsepina, Glushchenko
-
-
-
-
-
-
-
+5
3:57
-
+1
1:12
-
243075%42.050.56
16.
Saratov SU #9: Liverovskiy, Liverovskiy, Ivanov
+3
2:59
-
-15
4:57
-
-
-
-
-
-
+4
2:46
-
248677%41.270.37
17.
Saratov SU #12: Privalova, Lukyanov, Gavrikov
+
3:56
-
-
-
-3
0:56
-
-
-
-
+4
2:54
-
249066%40.520.37
18.
Pomor SU #2: Danilov, Rodionov, Kalinin
+2
4:13
-
-
-
-
-
-
-
-
+8
4:53
-
274783%39.800.37
19.
kz19
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+
1:03
-3
0:46
1630%19.550.37
20.
Yaroslavl SU 3: Delyukin, Nikulin, Pikas
+1
0:48
-
-
-
-13
3:50
-
-
-
-
-
-9
4:39
16850%19.210.37
21.
NAU Kharkiv AI #3 Positive: Krishtopa, Syromjatnikov, Kleschev
+2
1:35
-5
3:32
-
-
-
-
-
-
-
-11
4:59
-
113566%18.890.37
22.
Novosibirsk SU 4: Pashkin, Safin
+
2:17
-1
0:36
-
-
-2
3:26
-
-
-
-
-3
4:13
-
11370%18.570.37
23.
VyatkaSU 2: Korchemkina, Prozorova, Sukhih
+
2:49
-
-
-
-2
4:53
-
-
-
-
-
-1
1:44
11690%18.270.37
24.
TUIT #1: Khayruddinov, Tyan
+2
2:29
-
-
-
-
-
-
-
-
-5
4:56
-
118966%17.970.37
25.
OrelSTU 2: Kvasov, Tarasov, Petrov
-21
4:57
-
-
-
-
-
-
-
-
+5
1:40
-
120083%17.690.37
26.
Saratov SU #6: Davtyan, Murylev, Olshin
+
3:39
-
-9
2:35
-
-
-
-
-
-
-10
4:46
-2
4:15
12190%17.410.37
27.
Donetsk NU #3 MathFac: Exaurov
-
-
-
-
-13
4:39
-
-
-
-
+4
2:27
-
122780%17.140.37
28.
SCH_Grodno Gim1: Uezlo, Karnienko
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+4
2:34
-
123480%16.880.37
29.
Latvian U Fire: Purmalis, Ozols, Krislauks
+2
3:40
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
126066%16.630.37
-
Izhevsk STU #3: Antonov, Trifonov, Bolotov
+4
3:26
-
-
-
-
-
-
-
-
-3
1:49
-
128680%  
30.
Belarusian SU #21: Brzezinski, Osovitski
-6
4:51
-4
1:12
-
-
-
-
-
-
-
+6
3:03
-
130385%16.390.37
31.
South Ural SU 6: Berezanskiy
-
-
-
-
-8
4:56
-
-
-
-
+2
4:27
-
130766%16.150.37
32.
Far Eastern NU 4: Malyavin, Sosnov, Stepanets
+5
4:28
-
-
-
-
-
-
-
-
-3
2:07
-5
3:38
136883%15.920.37
33.
KhPI #1 Burning_bear: Bichurin, Lysychkin, Yakovlev
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+13
4:02
-
150292%15.690.37
34.
Tashkent IAC Igor team: Asyamov
-1
4:23
-
-
-
-
-
-
-
-
+18
3:18
-7
4:06
155894%15.480.37
35-40.
fareast12
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-25
4:52
000%0.000.00
35-40.
South Ural SU 3: Bich, Safonov
-
-
-
-
-23
2:19
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
35-40.
OrelSTU 3: Dobrikov
-
-
-
-
-5
3:13
-
-
-
-1
2:46
-3
3:04
-
000%0.000.00
35-40.
SU of Informatics and AI CUBE: Chirka, Saveliev, Naukovich
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-6
3:06
-
000%0.000.00
35-40.
MSU Tashkent #2: Adilova, An, Latipov
-
-
-6
2:51
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
-
Siberian SUTI: Ignatovich, Djachkova, Martyshenko
-
-3
2:32
-
-
-
-1
4:57
-
-
-
-
-
000%  
35-40.
Pomor SU #3: Kochubey, Rusakov, Balaykina
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-1
1:51
000%0.000.00
Submits sent:1032461111463033117974635
Accepted:27
(26%)
1
(4%)
2
(3%)
6
(54%)
4
(2%)
1
(33%)
0
(0%)
11
(33%)
0
(0%)
27
(15%)
0
(0%)
79
(12%)
Dirt:48
(64%)
2
(66%)
11
(84%)
1
(14%)
41
(91%)
1
(50%)
0
(0%)
22
(66%)
0
(0%)
108
(80%)
0
(0%)
234
(74%)
Wrong Answers:31
(30%)
18
(75%)
47
(77%)
4
(36%)
115
(78%)
1
(33%)
0
(0%)
17
(51%)
0
(0%)
69
(38%)
56
(75%)
358
(56%)
Time Limits:27
(26%)
5
(20%)
7
(11%)
1
(9%)
11
(7%)
0
(0%)
0
(0%)
5
(15%)
1
(100%)
42
(23%)
10
(13%)
109
(17%)
Run-Time Errors:5
(4%)
0
(0%)
4
(6%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(33%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
22
(12%)
8
(10%)
40
(6%)
Presentation Errors:5
(4%)
0
(0%)
1
(1%)
0
(0%)
16
(10%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
19
(10%)
0
(0%)
41
(6%)
Memory Limits:8
(7%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
8
(1%)