Yandex

V Открытый Кубок имени Е.В. Панкратьева по программированию

 

Тип зачёта:

Open Cup in Programming 2008-2009. Round 3. Grand Prix of St.Petersburg. First division.

Last success: 04:59:19, Perm SU #3: Matvienko, Polyakov, Yaroslavtsev, problem M
Last Submit: 04:59:46, Saratov SU #9: Liverovskiy, Liverovskiy, Vechkanov, problem J

PlaceTeam nameA
0/5
B
16/90
C
2/36
E
0/0
G
2/9
H
9/29
I
0/4
J
25/352
K
0/0
L
24/72
M
40/255
TotalTimeDirtRatingSE
1.
Moscow SU SSM: Mandelbaum, Sergeev, Samojlov
-
+
2:35
+3
3:50
-
-1
4:04
+
2:01
-
+
0:55
-
+
0:28
+
0:18
666933%200.000.67
2.
Orenburg SU Boojum: Chertkova, Savel'ev, Semenov
-
+7
2:37
-
-
+5
4:25
+2
2:24
-
+11
3:42
-
+
0:30
+
0:38
6135880%199.570.67
3.
Ufa SATU DarkWings: Gumerov, Mukhacheva, Valishin
-
+
1:12
-1
4:48
-
+1
4:19
+
2:27
-
-5
4:37
-
+
0:36
+
0:23
556016%165.950.69
4.
Pomor SU Kirill: Butin
-
+2
3:49
-
-
-
+
1:56
-
+
3:02
-
+
0:37
+1
0:59
568537%165.590.61
5.
Pomor SU #2: Kochubey, Rusakov, Balaykina
-
+2
3:27
-
-
-
+1
2:54
-
+2
1:58
-
+
2:32
+4
2:30
598364%165.230.61
6.
Tomsk S Pol U Ne Zhret: Khaustov, Gritsenko, Ryzhov
-
+4
4:51
-
-
-
+7
3:22
-
+8
3:38
-
+2
1:21
+2
0:47
5130282%164.880.61
7.
Altai SU Hitrez: Kirlitsa
-
-
+2
4:03
-
-
-
-
+
1:37
-
+
1:58
+2
1:19
461850%131.620.61
8.
South Ural SU #6: Bogatyrev, Kopytov
-
+2
2:55
-
-
-
-2
4:55
-
+
1:24
-
+
4:46
+
0:48
463433%131.340.56
9.
Donetsk NU #3 MathFac: Kuskov, Getmantsev
-
+2
4:50
-
-
-
-
-
+7
4:03
-
+3
1:55
+
0:43
493275%131.060.56
10.
Saratov SU #6: Orlov, Gavrikov, Shilovsky
-
+1
4:20
-
-
-
-
-
+2
2:24
-
+2
1:28
+7
4:38
4101375%130.780.56
11.
SCH_Barnaul 42_2: Myasnikov, Lobanov, Timofeev
-
+2
4:11
-
-
-
-
-
+16
4:48
-
+
1:54
+3
1:43
4117884%130.500.56
12.
Kharkiv NU of RE: Skorik, Dryuk
-
-
-
-
-
+
4:20
-
-16
4:55
-
+
1:05
+1
0:17
336325%97.670.59
13.
Novosibirsk SU #3 NSU42: Kovchin, Romanchenko, Staroletov
-
+4
1:56
-
-
-
+1
3:41
-
+
2:41
-
-
-
359862%97.460.72
14.
Moscow SU Psi: Borodin, Vasin, Fedotov
-
+3
4:04
-
-
-
-
-
+5
2:41
-
-
+
0:48
361372%97.260.54
15.
Pomor SU #1: Tchurov, Osichev, Zabolotskay
-
-
-
-
-
-2
4:53
-
+6
3:30
-
+
1:46
+3
2:14
363175%97.050.50
16.
Novosibirsk STU #1: Kuznetsov, Shatrov, Shtan'ko
-
-
-
-
-
+2
4:51
-
+
3:12
-
-
+6
1:49
375272%96.850.58
17.
SCH_Barnaul 42_1: Novikov, Bateykin, Logacheva
-2
4:59
-
-
-
-
-
-
+8
4:49
-
+
1:23
+4
3:21
381380%96.650.50
18.
Yerevan RAU #3: Hovsepyan, Hovsepyan, Gevorgyan
-
+1
4:18
-
-
-
-
-
+4
2:12
-
-4
4:59
+12
2:38
389085%96.440.54
19.
SCH_Ekaterinburg AESC USU Tinkturia: Zajnullin, Soboleva, Tekhazheva
-
-
-
-
-
-
-
+15
4:45
-
+
0:47
+4
3:27
391986%96.240.50
20.
Belarusian SU #16: Bahatau, Bliznyuk, Byl
-
+5
4:23
-
-
-
-
-
+5
2:16
-
-
+5
4:46
398683%96.040.54
21.
Belarusian SU #14: Kanonik, Yakimakho, Glukhmanchuk
-
-
-
-
-
-
-
-11
4:49
-
+
1:59
+4
1:19
227866%63.890.46
22.
Vyatka SU #3: Zhuchkov
-
-
-2
3:31
-
-
-
-
+3
1:58
-
-
+4
2:06
238577%63.760.45
23.
Donetsk NTU #1 Innuendo: Grankovsky, Grishhenko, Udovichenko
-
-28
4:44
-
-
-
-
-
-
-
+
3:36
+1
2:55
241233%63.630.46
24.
Altai SU #1: Glotov
-3
4:42
-
-
-
-
-
-
+4
3:10
-
-
+2
1:49
241975%63.500.45
25.
Saratov SU #9: Liverovskiy, Liverovskiy, Vechkanov
-
-
-
-
-
-
-
-9
4:59
-
+
1:54
+8
2:57
245180%63.370.46
26.
Tomsk USUR "__": Pan, Berdnikov
-
-
-
-
-
-
-
+5
4:56
-
-6
4:45
+
1:06
246271%63.240.45
27.
Belarusian SU #22: Kotau, Menkou, Kalashnikau
-
+4
4:18
-2
4:45
-
-
-
-
-6
4:00
-
-
+2
2:01
250075%63.110.53
28.
Latvian U Z=GS: Balodis, Iradis, Virza
-
+4
4:32
-
-
-
-
-
-6
4:58
-
+2
2:09
-14
3:13
252175%62.980.66
29.
Latvian U Hyperdrive: Arins, Backurs, Prusis
-
-
-8
4:59
-
-
-
-
-
-
+1
4:07
+3
3:23
253066%62.850.46
30.
Yerevan RAU #4: Djavadyan, Martirosyan, Chidemyan
-
-
-
-
-
-
-
-6
4:58
-
+
3:56
+6
2:55
253175%62.720.46
31.
Tomsk USUR Pydydysh: Khegay, Chernikh, Popova
-
-
-
-
-
-
-
+12
3:41
-
-2
4:42
+2
1:13
257587%62.590.45
32.
Kharkiv NU of RE #3 TeamKNURE: Karpinska, Fesenko, Frolov
-
-
-
-
-
-
-3
3:44
+11
4:08
-
-8
4:58
+6
0:59
264789%62.470.45
33.
SCH_Barnaul 42_3: Kravtsov, Samofalov, Yakushev
-
-
-
-
-
-
-
+12
4:49
-
-
+1
1:57
266786%62.340.45
34.
Perm SU #3: Matvienko, Polyakov, Yaroslavtsev
-
-
-
-
-
-
-
+8
4:22
-
-
+3
4:59
278184%62.210.45
35.
South Ural SU #4: Tsybulevskiy, Tsybulevskiy
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+3
4:43
+11
4:02
280687%62.090.46
36.
Saratov SU #7: Hvatov, Bondarenko, Bashkin
-
-
-
-
-
-
-1
3:43
-36
4:20
-
-5
3:54
+
0:34
1340%30.980.32
37.
Astrakhan SU #1: Gorbachev, Ilyin, Zharikov
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+1
2:06
-3
4:29
114650%30.920.59
38.
Lipetsk STU Fenix: Luchikhin
-
-
-
-
-
-
-
-2
4:55
-
-
+
2:26
11460%30.860.32
39.
Lipetsk STU ROFL: Nesmeyanov, Safonov, Kotlyarov
-
-
-1
4:04
-
-
-
-
-8
4:38
-
-
+2
2:40
120066%30.790.32
40.
Saratov SU #10: Ivanov, Eroftiev, Chebanenko
-
-
-2
4:55
-
-
-
-
-2
4:57
-
-
+2
2:45
120566%30.730.32
41.
Vyatka SU #2: Korchemkina, Prozorova, Smolentseva
-
-
-
-
-
-
-
-10
4:58
-
-
+5
2:04
122483%30.670.32
42.
Altai STU #5: Votyakov, Zalogina, Zinchenko
-
-
-
-
-
-
-
-3
4:41
-
-
+4
3:30
129080%30.610.32
43.
Kharkiv NU #0 BrainHack: Korostiy, Zvezdin
-
-
-
-
-
-
-
-
-
+1
4:43
-3
1:01
130350%30.550.59
44.
Siberian SUTI #2: Miroshnikov, Shalaru, Rogatnev
-
-
-
-
-
-
-
-6
4:52
-
-1
1:10
+8
4:47
144788%30.490.32
45-59.
Kharkiv NU of RE #2 Voodoo: Shvachenko, Sergeenkov, Zarkua
-
-
-3
4:21
-
-
-
-
-8
2:29
-
-
-7
3:59
000%0.000.00
45-59.
Kharkiv NU of E #3 cmd: Bakirov, Onopko, Filonenko
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-18
4:10
000%0.000.00
45-59.
Belarusian SUIR #10 WWP: Tsybulko, Glushhenko, Osipov
-
-3
3:46
-
-
-
-
-
-15
4:59
-
-
-
000%0.000.00
45-59.
Izhevsk STU #3: Perevozhikov, Vyatchinin
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-16
4:22
000%0.000.00
45-59.
Belarusian SU #17: Perastaronin, Kamaev, Kurdzesau
-
-
-7
4:56
-
-
-1
0:41
-
-5
2:21
-
-
-2
1:32
000%0.000.00
45-59.
Kharkiv AI #1 Desperados: Kovtun, Protsenko, Starov
-
-
-
-
-
-
-
-10
3:07
-
-
-4
3:14
000%0.000.00
45-59.
Novosibirsk SU #8:
-
-
-
-
-
-
-
-3
4:56
-
-6
3:46
-
000%0.000.00
45-59.
Kharkiv NU of E #1 GUN_C++ : Gavrilov, Nechiporenko, Pravoslavny
-
-
-
-
-
-
-
-6
4:50
-
-
-3
1:44
000%0.000.00
45-59.
Siberian SUTI #3: Albrekt, Bondar, Kuznetsov
-
-
-3
4:20
-
-
-
-
-2
3:37
-
-
-2
0:51
000%0.000.00
45-59.
Altai STU #4: Olenchenko, Otmorsky, Dyatlov
-
-
-
-
-
-
-
-2
4:57
-
-1
4:03
-4
3:52
000%0.000.00
45-59.
Kharkiv AI #4 Beginners: Syromjatnikov, Oleksenko, Krishtopa
-
-
-
-
-
-
-
-6
4:05
-
-
-1
0:49
000%0.000.00
45-59.
Georgian TU Tandem: Asanidze, Chkeidze
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-5
3:40
000%0.000.00
45-59.
Belarusian SUT #3: Kleshhenok, Varushin, Khaneev
-
-
-
-
-
-2
2:12
-
-
-
-
-2
2:42
000%0.000.00
45-59.
Perm SU #4: Naldaeva, Troshkin, Zhakov
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-2
1:41
000%0.000.00
45-59.
Kharkiv NU of E #2 Ingec: Grachov, Naryshkin, Taran
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-1
2:05
000%0.000.00
Submits sent:5903609294352072255852
Accepted:0
(0%)
16
(17%)
2
(5%)
0
(0%)
2
(22%)
9
(31%)
0
(0%)
25
(7%)
0
(0%)
24
(33%)
40
(15%)
118
(13%)
Dirt:0
(0%)
43
(72%)
5
(71%)
0
(0%)
6
(75%)
13
(59%)
0
(0%)
144
(85%)
0
(0%)
15
(38%)
128
(76%)
354
(75%)
Wrong Answers:4
(80%)
63
(70%)
32
(88%)
0
(0%)
7
(77%)
11
(37%)
3
(75%)
287
(81%)
0
(0%)
33
(45%)
170
(66%)
610
(71%)
Time Limits:0
(0%)
4
(4%)
1
(2%)
0
(0%)
0
(0%)
8
(27%)
0
(0%)
7
(1%)
0
(0%)
9
(12%)
5
(1%)
34
(3%)
Run-Time Errors:0
(0%)
5
(5%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(3%)
0
(0%)
16
(4%)
0
(0%)
4
(5%)
34
(13%)
60
(7%)
Presentation Errors:1
(20%)
2
(2%)
1
(2%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
1
(25%)
17
(4%)
0
(0%)
0
(0%)
4
(1%)
26
(3%)
Memory Limits:0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
2
(2%)
2
(0%)
4
(0%)