Yandex

XII Открытый Кубок имени Е.В. Панкратьева по программированию

 

Тип зачёта:

Final standings: 6 best out of 7 contests are counted.

PlaceTeamGP of UdmurtiaGP of BelarusGP of SPbGP of Eastern EuropeGP of SiberiaGP or EuropeGP of PeterhofScoreRating
1.Ural FU Orange (Dolgorukov, Soboleva, Schelkonogov)47.508045503680100402.501117.03
2.Izhevsk STU #1 (Burlakov, Gatin, Smirnov)8050803640100403901058.90
3.Ural FU Grisha IMC (Krasnoselskikh, Mukhametyanov, Merkurev, Rubinchik, Nazarov)1845
-
8010060603631064.68
4.Perm (Ponomarev)0100601004526323631005.14
5.Ufa SATU (Lezhankin, Ripatti, Mazgarov)1006050456032
-
3471059.98
6.Perm SU #1 (Akimov, Osherov, Pobegaev)123632605050803081035.98
7.South Ural SU 3 (Chikishev, Buldashev)262210032
-
24
-
204788.74
8.Perm NRPU #1 (Shilov)363218
-
8013
-
179769.56
9.Izhevsk STU #2 (Lebedenko, Torkhov, Sebeldin)47.5042924242924177.50839.19
10.Perm SU (Shafer, Vakhrushev)0201122323650171842.68
11.Perm NRU HSE #2 (Chuprikov, Neustroyev, Vursalov)981620262245138781.80
12.Perm SU (Ankudinov, Khatypov, Shakirov)591329
-
4536137801.80
13.SCH_FML31 1 (Alekseev, Ryazanov)24293640
-
-
-
129640.50
14.SCH_FML31 2 (Turbin, Ivaschtenko, Sushentsev)
-
40262618
-
-
110569.85
15.Tyumen SU (Durynin, Artem'ev, Pogodin)15.501420182018
-
105.50770.20
16.Pasha Team (Khaustov, Abizyaev, Kamashev, Chalyshev)321840
-
-
-
-
90481.12
17.Izhevsk STU #3 (Bannikov, Zhujkov, Sutygin)
-
-
-
14.5029122984.50463.25
18.SCH_Izhevsk 41 #1 (Pershakov, Matushkin, Semenov)6016
-
-
-
-
-
76330.56
19.Izhevsk STU Bigfoot_Mafia (Dimov, Gorodilov, Maximov)2200
-
-
162664378.76
20.Ural FU #2 (Averin, Ageev, Samoylenko)4024
-
-
-
-
-
64328.90
21.South Ural SU 7 (Shveynikov, Sapronov)
-
-
14
-
-
40
-
54288.89
22.South Ural SU 1 (Bich, Belov)131522
-
-
-
-
50417.11
23.South Ural SU 2 (Boytsov, Shevchenko, Parasich)11
-
2413
-
-
-
48382.58
24.Ural FU Cat-Space (Sivukhin, Kuchumov, Borozdin)2913
-
-
-
-
-
42295.24
25.Izhevsk STU #3 (Bannikov, Zhujkov, Sutygin)15.5026
-
-
-
-
-
41.50299.81
26.South Ural SU 6 (Korsakov, Shibanov, Slesarev)
-
-
15
-
-
20
-
35256.82
27.Perm (Kuznecova)81112
-
-
-
-
31373.13
28.Tyumen SU YaKoShka (Yagudin, Kocherov, Shkabura)
-
-
-
14.5015
-
-
29.50211.76
29.chelyab18
-
-
-
1216
-
-
28206.15
30.SCH_FML31_Lyceum11 (Handusenko, Chekanov)203
-
-
-
-
-
23259.30
31.Ural FU El (Zaynullin, Krasnosel'skikh, Mukhametyanov)
-
-
-
-
22
-
-
22115.38
32.SCH_Izhevsk 41 #2 (Cherepanov, Podkin, Nagornykh)146
-
-
-
-
-
20253.24
33.Izhevsk STU ADIT-1 (Sergeev, Devyatov, Torhov)40
-
-
-
14
-
18224.44
34.chelyab20
-
-
-
16
-
-
-
16115.15
35.tyumen04
-
-
-
-
-
15
-
15114.29
36.Ural FU #4 (Chaplygin, Morgun, Nigmatullin)012
-
-
-
-
-
12130.77
37.izhevsk34
-
-
-
11
-
-
-
11100
38-39.Izhevsk STU Accepted (Sutyagin, Fogel, Poscrebishev)10
-
-
-
-
-
-
10125.93
38-39.perm91
-
10
-
-
-
-
-
10125.93
40.perm09
-
-
10
-
-
-
-
10118.37
41.South Ural SU 8 (Ashikhmin, Zvyagintsev, Sultanov)
-
-
9
-
-
-
-
9116
42.South Ural SU 10 (Ananyev)
-
-
8
-
-
0
-
8113.73
43-44.NTI Ural FU Hello World (Kuzmin, Fedenev, Ahmetov)7
-
-
-
-
-
-
7119.30
43-44.SCH_Miass Deep Thought (Chebykin, Chernyshov, Prikhodko)070
-
-
-
-
7119.30
45.South Ural SU 9 (Avetyan, Kardaev)
-
-
7
-
-
-
-
7111.54
46.Perm Sch_Team (Maximovskih, Mokhnatkin, Sadykov)6
-
-
-
-
-
-
6117.24
47.SCH_Izhevsk 41 #4 (Drobinin, Silin, Solov'ev)05
-
-
-
-
-
5115.25
48.Perm NRU HSE #1 (Okulova, Velikzhanin, Yugov)020
-
-
-
-
2109.68
49.SCH_Lyceum97 (Kuzik, Arapova, Terekhov)
-
1
-
-
-
-
-
1107.94
50-56.Izhevsk STU Ysuchdata (Shutov, Gamberov, Sitdikov)00
-
-
-
-
-
0
50-56.SCH_Miass Pretty Thought (Kolobukhov, Tomilova)0
-
0
-
-
-
-
0
50-56.SCH_Izhevsk 41 #3 (Upshinsky, Tatarskikh, Pavlova)
-
0
-
-
-
-
-
0
50-56.Perm NRPU #2 (Ozhgibesov, Sterlyagov, Usanin)
-
00
-
-
-
-
0
50-56.South Ural SU 11 (Berezanskiy)
-
-
0
-
-
-
-
0
50-56.chelyab21
-
-
-
-
-
0
-
0
50-56.Ural FU Grusha IMC (Ageev, Averin, Samoylenko)
-
-
-
-
-
-
0 0